2 | 3 | 4

Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:1

2019-03-06
Siatkarze Legii Warszawa zwyciężyli w piątym meczu pierwszej rundy play-off z Centrum Augustów 3:1. Wygrana oznacza, że to „Wojskowi” awansowali do drugiej fazy eliminacyjnej. W niej na legionistów czeka już KS Metro Warszawa, które swoją rywalizację zakończyło w niedzielę. Pierwsze dwa derbowe mecze, rozegrane zostaną w hali przy ulicy Niegocińskiej 2A, 9 i 10 marca.

Miasto Stołeczne Warszawaplakat przyjaciele2

Zapowiedź: Decydujące starcie!

2019-03-06
W środowy wieczór (06.03), w hali przy ulicy Niegocińskiej 2A, dojdzie do decydującego starcia o awans do drugiej rundy play-off. Legioniści po raz piąty w fazie eliminacyjnej (a siódmy w sezonie) zagrają z UKS-em Centrum Augustów. Mecz, który nieoczekiwanie stał się najważniejszą batalią w sezonie 2018/2019 rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp: wolny.

UKS Centrum Augustów – Legia Warszawa 3:1

2019-03-03
Niestety nie udało się zakończyć rywalizacji w pierwszej rundzie play-off. W czwartym meczu ponownie lepsi okazali się zawodnicy UKS-u Centrum Augustów, którzy wygrywając 3:1 pozostali w grze o awans.

UKS Centrum Augustów – Legia Warszawa 3:2

2019-03-02
Siatkarze Legii Warszawa przegrali wyjazdowe spotkanie z  UKS-em Centrum Augustów. Tym razem legioniści ulegli gospodarzom 2:3. Porażka w sobotniej konfrontacji oznacza, że o awans do drugiej rundy play-off, ekipa trenera Daniela Kołodziejczyka będzie musiała powalczyć w niedzielę. Mecz zaplanowano na godzinę 17:00.

Zapowiedź: Uniknąć augustowskiej nocy

2019-03-02
Po dwóch meczach w Warszawie gdzie siatkarze Legii Warszawa podejmowali Centrum Augustów, rywalizacja w pierwszej rundzie play-off przenosi się na Podlasie. „Wojskowi”, którzy odnieśli we własnej hali dwa zwycięstwa, jadą na teren rywala z zamiarem rozegrania jednego meczu, który w przypadku triumfu, da warszawiakom awans do następnej rundy. O tym, czy ekipa trenera Daniela Kołodziejczyka będzie musiał spędzić noc w Augustowie, przekonamy się w sobotni wieczór. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Daniel Kołodziejczyk: Zrealizowaliśmy założenia

2019-02-18
– W niedzielnej konfrontacji z UKS-em dużo lepiej realizowaliśmy założenia taktyczne. Zwłaszcza pierwsza akcja po przyjęciu, wyglądała dużo lepiej niż w sobotę. Dzięki temu, że graliśmy pewnie i spokojnie, mecz był cały czas pod naszą kontrolą, co przełożyło się na dobry wynik.

Legia Warszawa – Centrum Augustów 3:0

2019-02-17
Niedzielny mecz Legii Warszawa z UKS-em Centrum Augustów nie przysporzył już tylu emocji co sobotnia batalia. Legioniści po 82 .minutach wygrali z ekipą z Podlasia w trzech krótkich setach do 18, 19 i 22. Oba zespoły mają teraz dwutygodniową przerwę a z początkiem marca rywalizacja przeniesie się do Podlasia gdzie legioniści jadą z zamiarem rozegrania tylko jednego meczu.

Daniel Kołodziejczyk: Zbyt spokojnie podeszliśmy do spotkania

2019-02-17
– Zwycięstwo na pewno cieszy. Patrząc na to, że jest to faza play-off, wygrana w pierwszym meczu jest bardzo ważna, niemniej uważam, iż sobotnią konfrontację z Centrum, powinniśmy rozstrzygnąć wcześniej. W pierwszym secie goście zagrali bardzo dobrze i nie potrafiliśmy odpowiedzieć na ich grę. Wydaje mi się, że moi zawodnicy zbyt spokojnie podeszli do spotkania i dlatego ciężko było zmienić losy seta. W drugiej partii wyglądało już to dużo lepiej. Zmiany, które dokonałem w trakcie gry, były trafione i pomimo przegranej partii na przewagi, zespół się zmobilizował i pewnie wygrał trzy kolejne rozdania.

Legia Warszawa – Centrum Augustów 3:2

2019-02-16
Thriller — tak w jednym słowie można skwitować to, co działo się w pierwszym meczu, pierwszej rundy play-off, w której Legia Warszawa podejmowała UKS Centrum Augustów. Legioniści, którzy do meczu przystępowali w roli faworyta, dosyć niespodziewanie musieli odrabiać straty, przegrywając dwa pierwsze — niezwykle zacięte — sety. Ta misja na szczęście się udała. „Wojskowi” wygrali kolejne trzy partie i to oni ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Jutro druga konfrontacja obu zespołów. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:30.

Play-offy czas zacząć!

2019-02-15
W najbliższy weekend (16/17.02) siatkarze Legii Warszawa, w fazie play-off, rozpoczną walkę o awans do pierwszej ligi. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Daniela Kołodziejczyka, będzie drużyna UKS-u Centrum Augustów. Zespół z Podlasia to siódma ekipa fazy zasadniczej. Pierwsza dwa mecze zostaną rozegrane w Stolicy. Sobotnia konfrontacja zaplanowana jest na godzinę 17:00, a niedzielna na 18:30.

Play-off, czyli daleka droga do awansu

2019-02-04
Siatkarze Legii Warszawa zakończyli zmagania w rundzie zasadniczej drugiej ligi mężczyzn. „Wojskowi” zajęli w grupie B drugie miejsce i co oznacza, iż jest to najlepszy wynik od momentu reaktywacji sekcji. Ekipa Daniela Kołodziejczyka wypracowała sobie bardzo dobrą pozycję startową przed fazą play-off, jednak dalej – ze względu na rozbudowaną ścieżkę eliminacyjną – droga do upragnionego awansu jest daleka.

Zwycięstwo na koniec fazy zasadniczej!

2019-02-04
Legia Warszawa triumfowała w ostatnim meczu fazy zasadniczej rozgrywek grupy II, II ligi siatkówki mężczyzn. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Daniela Kołodziejczyka pokonała 3:1 MUKS Huragan Wołomin. Legioniści już wcześniej zapewnili sobie 2. miejsce po fazie zasadniczej. W pierwszej rundzie play-off zmierzą się z UKS Centrum Augustów.

Trener Daniel Kołodziejczyk o meczu z KS Metro

2019-01-27
– Niestety nie udało się wygrać w hali przy Dereniowej. Rywal zawiesił wysoko poprzeczkę i musieliśmy uznać jego wyższość ulegając w tie-breaku. Szkoda wyniku, gdyż prowadziliśmy 2:1 i chyba brak odpowiedniej koncentracji sprawił, iż rywal odwrócił losy meczu. Zwłaszcza boli początek piątego seta, kiedy gospodarze mieli sporo szczęścia, dzięki któremu uciekli na pięć punktów i nie oddali prowadzenia do końca spotkania.

KS Metro Warszawa – Legia Warszawa 3:2

2019-01-26
W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Legia Warszawa przegrała wyjazdowe spotkanie z KS Metro Warszawa 2:3. Jednak dzięki zwycięstwu w dwóch setach, „Wojskowi” zapewnili sobie drugie miejsce w grupie, a to sprawia, że w dwóch fazach play-off będą mieli handicap w postaci jednego meczu więcej na własnym parkiecie. Za tydzień poznamy pierwszego rywala legionistów w walce o awans.

Trener Daniel Kołodziejczyk o meczu z MOS-em

2019-01-20
– Cieszy mnie bardzo to, że po przerwie świąteczno-noworocznej utrzymujemy dobrą dyspozycję. Wygraliśmy ponownie za 3 punkty i mam nadzieję, że taką dyspozycję utrzymamy do końca rundy zasadniczej. W następnej kolejce zagramy z wymagającą drużyną, jaką jest Metro Warszawa i od dzisiaj koncentrujemy się na tym, by wygrać kolejne derby.

Legia Warszawa – MOS Wola Warszawa 3:0

2019-01-19
Legia Warszawa triumfowała w kolejnych stołecznych derbach. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Daniela Kołodziejczyka, po jednostronnej potyczce, zdobyła 3 punkty z MOS-em Wola Warszawa 3:0. Czerwono-biało-zieloni wygrali kolejno do 16, 20 i 19. Dzięki zwycięstwu legioniści umocnili się na drugim miejscu w ligowej tabeli, ustępując jedynie BAS-owi Białystok.

AZS UWM Olsztyn – Legia Warszawa 1:3

2019-01-13
W 15. kolejce drugiej ligi mężczyzn siatkarze Legii Warszawa udali się do Olsztyna, gdzie na trudnym terenie zmierzyli się z AZS-em UWM. Po słabym pierwszym secie legioniści wygrali kolejne trzy odsłony, dzięki czemu zainkasowali cenne trzy punkty. Legia Warszawa w dalszym ciągu zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ze znaczną przewagą nad goniącymi zespołami.

Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:0

2018-12-23
Wspaniały prezent świąteczny sprawili swoim kibicom siatkarze Legii Warszawa. Po szybkim, dobrym meczu, „Wojskowi” pokonali UKS Centrum Augustów 3:0 i umocnili się na drugim miejscu w tabeli grupy II, II ligi.

BAS Białystok – Legia Warszawa 3:1

2018-12-16
Jednego seta udało się ugrać legionistom w meczu na szczycie grupy B, siatkarskiej drugiej ligi mężczyzn. Warszawiacy, którzy na mecz kolejki udali się do Białegostoku, potrafili zaskoczyć miejscowy BAS tylko w drugim secie. Pozostałe partie pewnie zwyciężyli gospodarze, którzy wygrywając 3:1, umocnili się na pozycji lidera. Legia Warszawa po 12. kolejkach zajmuje drugie miejsce.

Zapowiedź: BAS Białystok – Legia Warszawa

2018-12-14
W 12. kolejce siatkarskiej drugiej ligi mężczyzn dojdzie do spotkania na szczycie, w którym Legia Warszawa zagra w Białymstoku z miejscowym BAS-em. Warszawiacy wyjdą na parkiet z zamiarem zrewanżowania się białostocczanom za porażkę w Warszawie. Ewentualne zwycięstwo, za trzy punkty, siatkarzy grających z koszulką z „eLką” na piersi sprawi, że to legioniści będą liderem grupy B. Początek sobotniego (15.12) meczu, zaplanowany jest na godzinę 18:00.

2 | 3 | 4

Sezon 2017/2018  Sezon 2016/2017  Sezon 2015/2016

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa logotaxpert logo_stopka ddf_2-01 [FIT4YOU][CMYK][KOLOR-green-black]logo.by.AISLING