Akademia grupowo 1

Akademia Siatkówki Legia Warszawa to wyjątkowy projekt odradzającej się jednej z najbardziej utytułowanej sekcji w ramach Legii Warszawa, proponujący zajęcia ogólnorozwojowe z elementami siatkówki dla dzieci i młodzieży. Specjalnie przygotowany program treningowy skupia się na wszechstronnym rozwoju i doskonaleniu sprawności ruchowej oraz promowanie siatkówki jako pasji, tak aby stała się nieodłączną częścią życia. Poza aspektem sportowym misją Akademii jest także kształtowanie pozytywnych zachowań i postaw społecznych jak współpraca w grupie, rywalizacja w duchu fair play czy poszanowania przeciwnika, a te cechy warto wyrabiać już od najmłodszych lat.

Przygoda z piłką siatkową nie rozpoczyna się na światowych parkietach lecz ma swój początek w wieku szkolnym. Karol Kłos, czy Andrzej Wrona to Mistrzowie Świata, którzy w przeszłości występowali z „eLką” na piersi. Wierzymy, że wśród najmłodszych adeptów siatkówki oraz minisiatkówki kryją się talenty, które w przyszłości będą mogły rozbłysnąć na ligowych boiskach. Pamiętając jednak o wieku naszych przyszłych mistrzów, stawiamy na frajdę i prawdziwą radość z gry.

Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów na nowoczesnych obiektach sportowych. Program dostosowany jest do wieku uczestników, a w treningach uczestniczyć mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Model pracy z wychowankami Akademii Siatkarskiej jest nieustannie doskonalony w oparciu o współpracę i wymianę doświadczeń trenerów z różnych akademii. Grupy są maksymalnie 16 osobowe (koedukacyjne) aby zapewnić dzieciom optymalną korzyść z uczestnictwa w takich zajęciach. W ramach działalności Akademii organizowane są zawody i turnieje siatkarskie, a także obozy sportowo-rekreacyjne – letnie i zimowe.

Sukcesywnie poszerzamy naszą działalność, a do naszej Akademii dołączają nowe szkółki na całym Mazowszu. Na dzień dzisiejszy, w Akademii Siatkówki trenuje już ponad 80 wychowanków. Nie wszyscy z nich zostaną profesjonalnymi siatkarzami lub siatkarkami, ale będą w przyszłości świetnymi trenerami, wychowawcami młodzieży lub kibicami Legii.

­

Śledźcie nas także na Facebooku!

Sprawdź kiedy i gdzie odbywają się zajęcia!

­

 

ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUŻ DZIŚ I TRENUJ W LEGII !!!

­