Seria trwa! Legioniści pokonują Olimpię Sulęcin!

sobota, 20 Listopad, 2021

Legia Warszawa wygrała z Olimpią Sulęcin 3:1 (26:28, 25:14, 25:23, 25:20) w meczu 10. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP spotkania został Arkadiusz Żakieta.

Legia Warszawa przystąpiła do sobotniego spotkania w dobrych humorach. Legioniści wygrali bowiem ostatnie cztery spotkania z rzędu i z dorobkiem 17 punktów zajmowali 6. miejsce. –  Nasze czwarte zwycięstwo z rzędu, a nie jest to dzieło przypadku. Nie mieliśmy czasu na regenerację, bo przed nami następny mecz, a musimy walczyć o kolejne punkty. Przypominam, że naszym celem niezmiennie jest utrzymanie. Zrobimy wszystko, aby zapewnić sobie dalszą grę w 1. Lidze – powiedział Mateusz Mielnik, trener Legii. Olimpia z kolei doznała porażki w starciu z Chemeko-System Gwardią Wrocław. Sulęcinianie przyjechali do stolicy mocno zmotywowani, choć nie będą mogli liczyć na wsparcie swojego rozgrywającego Bartosza Zrajkowskiego, który doznał kontuzji. To tylko beniaminek z nazwy. Jest naprawdę wysoko w tabeli. W tym spotkaniu będziemy walczyć jak zawsze. Nigdy się nie poddajemy. Punktujemy dużo i mam nadzieję, że również zapunktujemy w Warszawie. Będziemy chcieli kontynuować naszą grę. Owszem przegraliśmy z Gwardią, która jest dobrą drużyną. Jednak nie poddajemy się, tylko walczymy dalej – wyznał Maciej Krysiak, przyjmujący drużyny gości.

Sobotnie spotkanie zaczęło się od asowej zagrywki Kacpra Bobrowskiego 1:0. Do stanu 3:3 grały punkt za punkt. Następnie Olimpia zaczęła budować swoją przewagę 7:4. Ręki w ataku nie wstrzymywał Grzegorz Turek 12:9 i 17:14. Przez stałe błędy zawodników z Sulęcina Legia Warszawa zniwelowała swoje straty do jednego oczka 19:20. Końcówka była niezwykle wyrównana. Ostatecznie po grze na przewagi wygrał zespół z Sulęcina 28:26.

Siatkarze z Warszawy wyciągnęli wnioski z porażki. Za dobrą sprawność w polu serwisowym należy pochwalić Arkadiusza Żakietę, który zaprezentował trzy asy serwisowe 5:1. Warszawianie kontynuowali swoją dobrą grę 8:2 i 14:6. Ręki w ataku nie wstrzymywał Kacper Bobrowski 22:13.  Podopieczni Mateusza Mielnika pewnie wygrali drugiego seta do 14.

Początek kolejnej partii wyglądał lepiej dla Olimpii 4:2. Zawodnicy z Warszawy nie mieli zamiaru się poddać i zaczęli odrabiać straty 9:9. Następnie gra toczyła się z przemiennym szczęściem dla obu drużyn. Raz na prowadzeniu byli sulęcinianie 13:12, a raz warszawianie 17:16. Już do końca trwała zacięta gra o każdy kolejny punkt. Dzięki skutecznym kontratakom warszawskich siatkarzy, to oni zwyciężyli trzecią partię 25:23.

Czwarty set zaczął się od skutecznego ataku Żakiety. Do stanu 4:4 gra była wyrównana. Potem Legia zaczęła budować swoją przewagę 7:4. Olimpia cierpliwie odrabiała straty, zremisowała 10:10 i wyprzedziła przeciwnika o trzy oczka 14:11. Warszawianie nie mieli zamiar wyrwać sobie zwycięstwa i doprowadzili do remisu 15:15 i już do końca partii zachowali znaczną przewagę. Ostatni punkt atakiem zdobył Jakub Abramowicz 25:20.

­

LEGI­A Warszawa – STS Olimpia Sulęcin 3:1 (26:28, 25:14, 25:23, 25:20)  

Legia: Akala, Stępień M., Żakieta, Rawiak, Bobrowski, Abramowicz, Tomczak (libero) oraz Sumara (libero), Leliwa, Stępień B., Obuchowicz, Szlęzak, Szewczyk, Gomułka 

Trener: Mateusz Mielnik

­­­

­Relacja pkt za pkt     Statystyki     Galeria zdjęć

­

źródło: tauron1liga.pl, Amelia Porębska