Spalska młodzież kolejnym przeciwnikiem siatkarskiej Legii

środa, 17 Listopad, 2021

Już w najbliższy czwartek siatkarska Legia stoczy kolejny ligowy bój w ramach rozgrywek TAURON 1.Ligi. Tym razem rywalem będzie zespół SMS PZPS Spała.

Drużyna ze Spały to dobry znajomy podopiecznych Mateusza Mielnika. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego brali udział w Turnieju Finałowym II ligi, który na przełomie kwietnia i maja został rozegrany na warszawskim Mokotowie. Pewny awansu SMS przegrał z Legią 1:3 i tym sposobem „Wojskowi” zapewnili sobie prawo gry w TAURON 1.Lidze.

Czwartkowe spotkanie to mecz rozgrywanej awansem 15. kolejki TAURON 1.Ligi. Legia rozegrała do tej pory 9 spotkań, w których zanotowała 4 zwycięstwa i 5 porażek. „Wojskowi” w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli komplet 9 punktów! To doskonały wynik zważywszy na fakt, że Legia to beniaminek w obecnym sezonie. Dobra postawa siatkarzy przekłada się na zainteresowanie kibiców, o czym dla portalu Legionisci.com mówił po ostatnim domowym meczu Patryk Akala, środkowy Legii:

„Zauważyłem sporą różnice jeśli chodzi o nasz pierwszy mecz, a tym co jest teraz, jeśli chodzi o kibiców na trybunach, a minęło zaledwie półtora miesiąca. Fajnie, że tak to wygląda i więcej kibiców w Warszawie wie, że nie tylko jest Projekt, ale że Legia ma mocną sekcję siatkówki. Kibice są naszym siódmym, a nawet ósmym zawodnikiem. Bardzo nam pomagają, cieszymy się że nas wspierają. Dobrze, że wreszcie nie ma ciszy na hali po tak długim okresie, a wiem że będzie jeszcze lepiej.”

Spalska młodzież po 9 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 2 zwycięstwa i 7 porażek. Należy jednak podkreślić, że w ostatniej kolejce SMS pokonał na wyjeździe zespół innego beniaminka – SPS Chrobry Głogów.

To wszystko pokazuje, że w najbliższy czwartek będziemy świadkami niezwykle interesującego spotkania. Transmisję z tego meczu będzie można obejrzeć na antenie Polsat Sport News.

Serdecznie zapraszamy do hali OSiR Mokotów, przy ul. Niegocińskiej 2a i przed ekrany telewizorów! Początek meczu o godz. 20:30.

Legia Warszawa – SMS PZPS Spała, czwartek, 18 listopada, godz. 20:30,OSiR Mokotów, ul. Niegocińska 2a.