Trzecie zwycięstwo w sezonie!!!

sobota, 6 Listopad, 2021

Legia Warszawa wygrała z AZS AGH Kraków 3:1 (25:16, 21:25, 25:17, 25:21) w meczu 8. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To trzecie zwycięstwo drużyny beniaminka. MVP został wybrany Jakub Abramowicz, który zakończył spotkanie z 91% skutecznością w ataku.
­
W sobotnie popołudnie Legia podejmowała we własnej hali krakowskich Akademików. Legioniście wygrali do tej pory dwa spotkania i z dorobkiem dziewięciu punktów zajmowali 11. lokatę. Każde spotkanie jest tak samo ważne, dlatego niezależnie z kim rywalizujemy to walczymy. W spotkaniach zaangażowanie jest takie same, może jedynie zmienić się taktyka – powiedział Wojciech Sumara, libero gospodarzy. Akademicy natomiast zajmują obecnie 13. lokatę mając siedem punktów na koncie, wygrywając dwa z pięciu meczów ligowych. Gramy na wyjeździe i to nie jest zły omen, bo dotychczas w meczach na innych halach, niż swoja zdobywaliśmy punkty. Liczę, że w najbliższy weekend powtórzymy ten scenariusz przywożąc do Krakowa punkty – wyznał Piotr Fenoszyn, rozgrywający AZS AGH Kraków.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy 3:0. Ręki w ataku nie zwalniał Jakub Abramowicz 10:4. Akademicy próbowali dotrzymać kroku przeciwnikom, ale to zawodnicy Legii do końca tej partii dyktowali warunki gry 19:12. Za serię dobrych zagrywek należy pochwalić Arkadiusza Żakietę 22:13. Ostatecznie AZS AGH nie znalazł sposobu na zatrzymanie rywali i przegrał pierwszą partię 16:25.

Drużyna z Krakowa szybko wyciągnęła wnioski z porażki. W drugim secie wzmocnili przede wszystkim swoją obronę 2:0. Wystarczył moment i legioniści wyrównali wynik 4:4. Jednak Akademicy nie mieli zamiaru się poddać i na nowo budowali swoją przewagę 13:9. W tym fragmencie gry znakomicie spisywał się Karol Borkowski. Mimo przerwy na żądanie szkoleniowca Legii, jego podopieczni nie potrafili ustabilizować swojej gry 12:17. Dopiero przez stałe błędy drużyny gości, Legia Warszawa zniwelowała straty 19:19.  Do końca partii trwała zacięta gra, ale ostatnie słowo należało do Akademików 25:21.

W kolejnych dwóch setach podopieczni Mateusza Mielnika dość szybko narzucili rywalom swój rytm gry. Bardzo dobrze na środku siatki w ataku i bloku spisywał się Abramowicz. Na duże słowa uznania zasługiwała również gra Żakiety. W pewnych fragmentach siatkarze z grodu Kraka robili, co w ich mocy, aby dotrzymać kroku przeciwnikom. Ostatecznie jednak w końcówkach więcej zimnej krwi zachowali legioniści. Trzeciego i czwartego seta wygrali odpowiednio do 17 i 21.

­­

LEGIA Warszawa – AZS AGH Kraków 3:1 (25:16, 21:25, 25:17, 25:21) 

Legia: Akala, Stępień M., Żakieta, Rawiak, Bobrowski, Abramowicz, Tomczak (libero) oraz Sumara (libero), Leliwa, Stępień B., Obuchowicz, Szlęzak,  Szewczyk, Gomułka 

Trener: Mateusz Mielnik

­

­Relacja pkt za pkt     Statystyki     Galeria zdjęć

­
Źródło: TAURON 1.Liga, Katarzyna Porębska