Jakub Abramowicz w barwach Legii Warszawa

wtorek, 28 Wrzesień, 2021

Przedstawiliśmy nowego atakującego, nowego przyjmującego i nowego libero. Pora na środkowego. Do „Wojskowych” przed początkiem nowego sezonu dołączył Jakub Abramowicz!

IMG_20210910_081901

23-letni środkowy to wychowanek MKS MDK Warszawa. Swoją przygodę z siatkówką na szczeblu centralnym rozpoczął w zespole Karpat Krosno, by po roku przenieść się do Siedlec, gdzie grał w I-ligowym klubie KPS. Ostatnie dwa sezony, mierzący 202 cm wzrostu zawodnik, spędził w BASie Białystok. Pomimo swojego młodego wieku, Jakub posiada spore doświadczenie w grze na poziomie I ligi, które z pewnością przyda się zespołowi Mateusza Mielnika.

Cieszymy się, że szeregi naszego klubu zasilił Jakub Abramowicz. To niezwykle solidny i pracowity gracz, który z pewnością włączy się do rywalizacji o pierwszą szóstkę. To również kolejny zawodnik, który po latach gry poza Warszawą wraca tam gdzie zaczęła się jego siatkarska przygoda. Docelowo tak postrzegamy rolę naszego zespołu – aby utalentowani zawodnicy nie musieli wyjeżdżać z Warszawy w poszukiwaniu gry na wysokim poziomie – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa