Reprezentant Polski w barwach Legii Warszawa!

czwartek, 23 Wrzesień, 2021

Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Świata do lat 21. Weźmie w nich udział reprezentacja Polski. Wśród powołanych zawodników znalazł się nowy gracz Legii Warszawa – atakujący Bartosz Gomułka!

Bartosz Gomułka to wychowanek MOS Wola Warszawa. W zeszłym sezonie występował w barwach drużyny MOS Wola Tramwaje Warszawskie rywalizującej z warszawską Legią w II lidze. W roku 2020 w trakcie MP juniorów w Dębicy wybrany został MVP zawodów i objęty programem Red Bulla: Siatkarskie Skrzydła.

19380b

Bartosz to leworęczny atakujący. O miejsce w składzie rywalizować będzie z kapitanem Legii Arkadiuszem Żakietą. Wcześniej jednak pomoże reprezentacji Polski pod wodzą Daniela Plińskiego w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu w światowym czempionacie do lat 21, który już od dzisiaj odbywają się w Bułgarii i we Włoszech. Polacy zagrają w grupie B. Zmierzą się kolejno z Kubą, Bahrajnem i Bułgarią. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinału.

– To pierwszy przypadek w historii naszej Sekcji, kiedy aktualny reprezentant Polski jakiejkolwiek kategorii wiekowej dołącza do naszego zespołu. Myślę, że półtora roku temu mało kto mógł przewidzieć, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Cieszymy się, że Bartosz dołącza do nas. To zawodnik o fantastycznym potencjale na wspaniałego gracza. Jestem pewien, że pod okiem trenera Mateusza Mielnika, będzie w stanie wzbić się jeszcze wyżej i zachwycać kibiców swoją grą. – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa