Daniel Rosa po 7 latach odchodzi z Legii Warszawa

poniedziałek, 13 Wrzesień, 2021

W sezonie 2020/2021, w którym siatkarze Legii wywalczyli awans do TAURON 1.Ligi, występowało 3 zawodników, którzy reprezentowali barwy „Wojskowych” nieprzerwanie od reaktywacji sekcji w 2014 roku. Jednym z nich był środkowy Daniel Rosa, który stracił cały poprzedni sezon na leczeniu kontuzji. Formę będzie odbudowywał w innym klubie, ponieważ po 7 latach odchodzi z Legii Warszawa.

l

IMG_7751

l

Daniel Rosa był w poprzednim sezonie jednym z 3 zawodników z najdłuższym stażem w barwach Wojskowych. Swoja przygodę z siatkówką rozpoczynał w zespole MKS MDK Warszawa, z którym w 2012 roku wywalczył Mistrzostwo Polski Kadetów. Reaktywowana w 2014 roku Sekcja Siatkówki Legii Warszawa oparła swój zespół w głównej mierze na zawodnikach z MKS MDK-u Warszawa. Jednym z nich był młody środkowy bloku Daniel Rosa, który od początku był podstawowym wyborem kolejnych trenerów pracujących w stołecznym klubie. I tak jak doświadczenie zdobywała cała drużyna Legii, tak Daniel budował swoją pozycję w zespole, stając się jej pewnym punktem. Poza wyjątkami, od sezonu 2014/2015 do 2019/2020, praktycznie w każdym spotkaniu wychodził w podstawowym składzie. Przeszedł z siatkarską Legią przez wszystkie szczeble rozwoju, od walki o utrzymanie w II lidze poprzez nieudana walkę o awans (sezon 2018/2019), aż w końcu wywalczenie upragnionego awansu do TAURON 1.Ligi w ostatnich rozgrywkach. Dał się poznać jako zawsze waleczny, zawsze zdeterminowany i zawsze gotowy do gry o najwyższe cele. Niestety, tak udany sezon stołecznego sezonu był bardzo nieudany dla Daniela. We wrześniu, w trakcie przygotowań do nowego sezonu nabawił się kontuzji stawu kolanowego, która wykluczyła go z gry na ponad trzy miesiące. Wrócił do treningów w grudniu, jednak szybko okazało się, że bóle w kolanie powróciły, a diagnoza okazała się bolesna – konieczna jest operacja, a później długo rehabilitacja. Powrót do gry i formy Daniel Rosa będzie szukał już w barwach KS Campera Wyszków, ponieważ po 7 latach odchodzi z Legii Warszawa.

l

Daniel zdj.2

l

– Daniel przez 7 lat stanowił fundamentalną część naszego zespołu. Kończy się pewien rozdział. Żegnamy dzisiaj zawodnika, który pamięta początki naszej reaktywacji. Tak jak nasza Sekcja, również Daniel stale podnosił swój poziom sportowy i kiedy był na boisku mogliśmy być pewni, że utrzyma dobry poziom swojej gry i pomoże zespołowi w każdej sytuacji. Życzę każdemu, kto prowadzi klub siatkarski, aby mógł na własnych oczach obserwować jak zawodnik jego drużyny wznosi coraz wyżej swoje umiejętności, tak jak to miało miejsce w przypadku Daniela – mówi Karolina Szewczyk, Prezes Zarządu MUKS Wojskowi Warszawa.

l

Daniel zdj.3turniej legia - lks czarni rzasnia-68

l

Autor: BryMar, fot.: Anna Okolus & Paweł Oleksiak