Patryk Akala przedłużył umowę na kolejny sezon

poniedziałek, 6 Wrzesień, 2021

Jednym z dwóch zawodników po Bartoszu Tomczaku, który był praktycznie niezastąpiony w sezonie 2020/2021 i walnie przyczynił się do wywalczenia awansu do TAURON 1. Ligi był środkowy Patryk Akala. Pomimo wielu ofert z innych klubów Tauron 1 Ligi zdecydował się zostać w Legii Warszawa na kolejny sezon i podjąć walkę o jak najlepsze miejsce na zapleczu Plus Ligi.

l

Patryk zdj. 1

l

Patryk Akala swoją siatkarską przygodę rozpoczynał w ZSP nr 2 w Garwolinie, a od 2004 roku trenował w młodzieżowych drużynach Czarnych Radom, z którymi w sezonie 2006/2007 wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. Następnie występował w seniorach Czarnych Radom (2 liga), STS Skarżysko Kamienna (2 liga), KS Morze Bałtyk Szczecin (2 liga), AZS AGH Kraków (1 liga) i Aluron Warta Zawiercie, z którą wywalczył awans do PlusLigi. Kolejny sezon rozpoczął w Zawierciu, ale nie doczekał się debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i już listopadzie został zawodnikiem bydgoskiej Łuczniczki występującej na tym samym poziomie. W Bydgoszczy spędził 2 sezony, po których przeniósł się do zespołu KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, który występował na parkietach 1 ligi. Środkowy bloku przez część pierwszoligowych rozgrywek zmagał się z kontuzją, która uniemożliwiała mu grę, dlatego w sezonie 2019/2020 zagrał w zaledwie sześciu meczach. Przed rozpoczęciem rozgrywek 2020/2021 dał się na namówić na projekt „Awans Legii Warszawa do TAURON 1.Ligi” i przeniósł się do Warszawy. Będąc podstawowym środkowym bloku spędził na parkiecie chyba najwięcej minut ze wszystkich zawodników Wojskowych. W rozgrywkach II ligi pokazał że jest typem walczaka z dużym doświadczeniem, który walczy o każdą piłkę i takich zawodników siatkarska Legia będzie potrzebowała w pierwszoligowych bojach w nadchodzącym sezonie. Pomimo wielu ofert, Patryk Akala dotrzymał słowa, że jeżeli legioniści awansują to on zostaje na kolejny sezon. I tak się stało, Patryk Akala przedłużył umowę z Legią Warszawa na sezon 2021/2022!

l

Patryk zdj. 2

l

Patryk to jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy w naszym zespole. Jego siatkarska kariera bogata była w wiele pięknych i trudnych momentów. To niezwykle ambitny i waleczny gracz. Cieszymy się, że pomoże nam w nowym sezonie w osiągnięciu jak najlepszego wyniku – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

l

Patryk zdj. 3Patryk zdj. 4

l

Autor: BryMar, fot.: Anna Okolus