Tomasz Obuchowicz przedłużył umowę na kolejny sezon

piątek, 27 Sierpień, 2021

Jednym ze środkowych bloku w sezonie 2020/2021 w barwach Legii Warszawa, który miał duży udział w wywalczeniu awansu do TAURON.1 Ligi, był Tomasz Obuchowicz. Z jego doświadczenia trener Mateusz Mielnik będzie mógł skorzystać także na pierwszoligowych parkietach, ponieważ zdecydował się przedłużyć umowę ze stołecznym klubem na kolejny sezon. Będzie to już 5 sezon w barwach Wojskowych.

l

Tomasz zdj.1

l

Tomasz Obuchowicz swoja przygodę z siatkówką rozpoczynał w zespole MKS MDK Warszawa, który słynie z dobrego szkolenia młodzieży. Później grał w KS Metro Warszawa, a także w Legii Warszawa w sezonie 2008/2009. Po sezonie rozpoczął wędrówkę po klubach siatkarskich – AZS UWM Poznań, KPS Jadar Siedlce, AGH Kraków, Hutnik Kraków i Energa Omis Ostrołęka, w której miał okazję trenować pod okiem trenera Mateusza Mielnika. Po rozwiązaniu drużyny z Ostrołęki, zdecydował się na powrót do Warszawy i ponowne występy w barwach Wojskowych. Od sezonu 2018/2019 jest podstawowym środkowym, który gwarantuje stały wysoki poziom gry, a jego doświadczenie wielokrotnie pomagało wyjść drużynie z tarapatów. Sezon 2021/2022 będzie dla Obuchowicza powrotem na pierwszoligowe parkiety.

l

Tomasz zdj.2

l

Doświadczenie Tomka może okazać się niezwykle przydatne w trakcie występów naszego zespołu na parkietach TAURON 1.Ligi. Stąd decyzja o tym, aby Tomek grał w naszym zespole dalej. Wierzymy, że jego umiejętności wspomogą zespół w newralgicznych momentach – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

l

Tomasz zdj.4Tomasz zdj.3

l

Autor: BryMar, fot.: Anna Okolus