Bracia Maciej i Bartosz Stępień zostają w Legii Warszawa

środa, 25 Sierpień, 2021

Kolejnymi zawodnikami po Arkadiuszu Żakiecie, którzy zdobyli uznanie w oczach trenera Mateusza Mielnika i wystąpią w barwach Wojskowych na pierwszoligowych parkietach TAURON 1.Ligi są bracia – Maciej i Bartosz Stępień. Super Bracia Zostają!

l

Bracia zdj. 1

l

Udział Maćka i Bartka w końcowym sukcesie w sezonie 2020/2021, jakim był awans do TAURON 1.Ligi był znaczny. Pół żartem pół serio – stanowili oni 1/3 podstawowej szóstki walczącej na parkiecie. Maciek i Bartek są wychowankami klubu KS Metro Warszawa i praktycznie przez większość swojej przygody z siatkówką byli związani z tym klubem. Maciek w swoim siatkarskim CV ma epizod w zespole z PlusLigi – AZS Politechnika Warszawska, ale zrezygnował na rzecz rozpoczętych studiów medycznych. Od sezonu 2017/2018 występuję w barwach „Wojskowych” i jest podstawowym rozgrywającym zespołu, od którego zależy w znacznym stopniu gra całej drużyny. Bartek przyszedł do Legii Warszawa przed sezonem 2019/2020, ale to w ostatnim sezonie stał się podstawowym przyjmującym drużyny, będąc kilkukrotnie wybierany MVP spotkania. Obaj bracia zdecydowali się pozostać w stołecznym klubie i podjąć rękawicę, jaką będzie walka o jak najlepszy wynik na pierwszoligowych parkietach TAURON 1.Ligi.

l

Bracia zdj. 2

l

Cieszymy się, że Maciek i Bartosz pozostają z nami. Doświadczenie Maćka z pewnością wpłynie na zespół i dzięki jego wyważonej grze będziemy w stanie osiągać korzystne wyniki. Bartek to niezwykle utalentowany i pracowity siatkarz. W poprzednim sezonie pokazał, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy i regularna praca w trakcie sezonu zaowocowała bardzo dobrą dyspozycją na boisku. Wierzymy, że konkurencja na pozycji przyjmującego będzie niezwykle wyrównana – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

l

Bracia zdj. 3Bracia zdj. 4

l

Autor: BryMar, fot.: Paweł Oleksiak