Arkadiusz Żakieta zostaje na kolejny sezon

wtorek, 24 Sierpień, 2021

Zanim zaczniemy prezentować nowych zawodników pora przedstawić tych, którzy pozostają w naszej drużynie na sezon 2021/2022. Wiodącą postacią na parkiecie w poprzednim sezonie oraz poza nim, był bez wątpienia jej kapitan Arkadiusz Żakieta, który przedłużył umowę na kolejny sezon!

l

ArekŻakieta

l

Zawodnikiem od którego trener Mateusz Mielnik zaczynał ustalanie podstawowego składu w sezonie 2020/2021 był kapitan legionistów Arkadiusz Żakieta występujący na pozycji atakującego. Wychowanek klubu MOS Wola Warszawa dość późno zaczął swoją przygodę z piłką siatkową, bo dopiero w wieku 18 lat (wcześniej trenował piłkę nożną). Z drugoligowego MOS-u przeniósł się do pierwszoligowego KPS Siedlce, a później reprezentował jeszcze drużyny z tego samego poziomu rozgrywek jak AZS AGH Kraków i Exact Systems Norwid Częstochowa. Przed sezonem 2019/2020 dołączył do drużyny warszawskiej Legii, z miejsca stając się wiodącą postacią zespołu. Od kolejnego sezonu przejął funkcję kapitana drużyny od Mariusza Godlewskiego, który pełnił tę rolę nieprzerwanie od reaktywacji sekcji w 2014 roku. Najlepiej punktujący zawodnik, ostoja i pewny punkt drużyny, po prostu „kapitan”, trudno byłoby wyobrazić sobie zespół Wojskowych walczący na parkietach TAURON 1.Ligi bez tego atakującego. Dlatego budowanie kadry na nowy sezon zaczęto w pierwszej kolejności od rozmów o przedłużenia umowy właśnie z Arkadiuszem Żakietą. I co najważniejsze cel został osiągnięty, więc kolejną osobą po Trenerze Mielniku, który zostaje na nowy sezon jest „El Capitano” Arkadiusz Żakieta!

l

Arek zdj.2

l

Arek to niezwykle doświadczony zawodnik, który wie jak „smakuje” gra na parkietach I Ligi. Dlatego też nie wyobrażaliśmy sobie, aby Arka zabrakło w naszym zespole. Wierzymy, że jego talent, warunki fizyczne i wspaniała postawa na boisku i poza nim pomoże naszej drużynie w dobrym zaprezentowaniu się na parkietach TAURON 1.Ligi – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

l

Arek zdj.3Arek zdj.4

l

Autor: BryMar, fot.: Paweł Oleksiak