Jan Gawryś opuszcza szeregi Legii Warszawa

niedziela, 22 Sierpień, 2021

Kolejnym zawodnikiem, którego nie zobaczymy na pierwszoligowych parkietach w barwach Legii Warszawa w sezonie 2021/2022 jest przyjmujący Jan Gawryś.

l

Jan zdj. 1

l

Jan Gawryś jest wychowankiem warszawskiej drużyny KS Metro, z którą w 2018 roku zdobył Vice-mistrzostwo Polski Juniorów, będąc jej kapitanem. W drużynie występował m.in. z Kubą Sutrykiem, który także przyczynił się do awansu drużyny Legii Warszawa do TAURON 1.Ligi, a w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy SKS Iskra Warszawa. Dzięki współpracy Metra z ONICO AZS Politechnika Warszawska w sezonie 2016/2017 rozegrał w jej barwach 5 spotkań w rozgrywkach Młodej Ligi. W sezonie 2017/2018 występował w drużynie seniorów Metra, rywalizując na drugoligowych parkietach, m.in. z Legią Warszawa. Po pierwszym sezonie w seniorach, przeniósł się do spadkowicza z I ligi – MKS Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych, który szybko chciał wrócić na wyższy poziom. W zespole z województwa dolnośląskiego spędził 2 sezony, po których przeniósł się z powrotem do Warszawy, tym razem do zespołu Legii.

Młody przyjmujący dołączył do zespołu prowadzonego przez trenera Mateusza Mielnika na początku przygotowań do sezonu 2020/2021. O miejsce w składzie rywalizował z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami jak Pietkiewicz, Pałka czy Bartosz Stepień, co nie było prostym zadaniem. W trakcie przedsezonowych turniejów siatkarskich jak Puchar na Woli czy City Volley Cup 2020, które siatkarze Legii pewnie wygrali, Gawryś pełnił głównie rolę zmiennika. Przy świetnie grających przyjmujących pierwszego składu, ciężko było wywalczyć pierwszą szóstkę. Jednak gdy dostawał już szansę gry na zmianę czy od pierwszych minut spotkania to spisywał się znakomicie będąc pewnym punktem drużyny. Wywiązywał się ze swojej roli znakomicie. Po roku spędzonym przy Niegocińskiej 2A i wywalczeniu awansu do TAURON 1.Ligi, swoją dalszą karierę będzie kontynuował w innym klubie.

l

Jan zdj. 2

l

– Janek rozwinął swoje umiejętności na przestrzeni ostatniego sezonu pod okiem trenera Mateusza Mielnika. Jestem pewien, że jeszcze o nim usłyszymy, bo to gracz o dużym potencjale do rozwoju. Dziękuję Jankowi za zaangażowanie i pracę na rzecz naszego zespołu. Stanowił on istotną cześć naszej drużyny i kilkukrotnie dzięki jego dobrej postawie drużyna otrzymywała pozytywny impuls. – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

l

Jan zdj. 3

l

Autor: BryMar, fot. Anna Okolus