Jakub Sutryk odchodzi z Legii Warszawa

poniedziałek, 2 Sierpień, 2021

Środkowy Jakub Sutryk, jest kolejnym zawodnikiem, który wraz z drużyna Legii Warszawa wywalczył awans w ostatnim sezonie do TAURON 1.Ligi, którego nie zobaczymy w kolejnym sezonie w barwach Wojskowych na pierwszoligowych parkietach.

l

Kuba zdj. 1

l

Jakub Sutryk dołączył do warszawskiej Legii przed sezon 2019/2020 z drużyny KS Metro Warszawa, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów w 2018 roku. Sezon ten miał być tym przełomowym, a awans do 1.Ligi realnym celem do spełnienia. Wysokie oczekiwania spowodowały dość dużą presję na sztabie i zawodnikach co finalnie zakończyło się raptem 5. miejscem i brakiem awansu nawet do fazy play-off. Tak jak cały zespół, tak i młody środkowy bloku nie mógł zaliczyć sezonu do udanych, pełniąc głównie rolę zmiennika dla bardziej doświadczonych kolegów.

Pomimo to, zebrane doświadczenie w piłce seniorskiej i postęp w grze zaowocowało przedłużeniem umowy z Legią na kolejny sezon. Nowy trener Mateusz Mielnik, mając w kadrze bardziej doświadczonych Akalę czy Obuchowicza, stawiał głównie na nich. Sutryk pełnił więc rolę rezerwowego wchodząc na parkiet w sytuacji, gdy trener decydował się dać odpocząć podstawowym środkowym. Pomimo to, wywalczony awans całego zespołu Legii Warszawa do TAURON 1.Ligi w sezonie 2020/2021 jest także sukcesem środkowego, który był częścią drużyny i swoją postawą na treningach czy wchodząc na parkiet przyczynił się do finalnego sukcesu.  Po 2 latach spędzonych w warszawskiej Legii, Jakub Sutryk kontynuował będzie swoją karierę w zespole SKS Iskra Warszawa.

l

Kuba zdj. 2

l

– Kuba Sutryk grał w naszym zespole dwa sezony. Przez ten okres widać było jego rozwój i determinację, aby stawać się coraz lepszym graczem. W wielu momentach jego dobra postawa pomagała zespołowi. Dawał niezwykle pozytywne impulsy, co było niezmiernie ważne, kiedy drużyna tego potrzebowała. Wierzę, że już niedługo będzie mógł w pełni pokazać swój siatkarski potencjał – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

l

Kuba zdj. 3

l

Autor: BryMar, fot.: Paweł Oleksiak