Dorian Kowalczyk żegna się z Legią Warszawa

czwartek, 29 Lipiec, 2021

Dziś dziękujemy za grę w naszym zespole i za pomoc w awansie do TAURON 1.Ligi Dorianowi Kowalczykowi, zawodnikowi grającemu na pozycji libero.

L

Dorian zdj. 1

l

Dorian dołączył do warszawskiej ekipy na początku przygotowań do sezonu 2020/2021 i miał rywalizować o miejsce z Bartoszem Tomczakiem. W spotkaniach sparingowych jak i turniejach przedsezonowych, dawał dobre zmiany. Podobnie było na początku sezonu, aż do spotkania 5. kolejki z Bestiosem Białystok, który był ostatnim spotkaniem Doriana w barwach stołecznego klubu. Kontuzja wyeliminowała go z gry już do końca rozgrywek. Będąc częścią zespołu, który walczył o awans do TAURON 1.Ligi, dość często wspierał z trybun swoich kolegów.

L

Dorian zdj. 2

l

23-letni Dorian Kowalczyk urodził się w Drawsku Pomorskim. Przez trzy lata uczęszczał do liceum mistrzostwa sportowego o profilu siatkarskim w Pile i tam zaczynał swoją przygodę w miejscowym Jokerze Piła. Później były występy w UKS-ie OPP Powiat Kołobrzeski, MOS-ie Wola oraz w Olimpijczyku Drawsko-Pomorskie. Na liście osiągnięć zapisał w tym czasie m.in.: mistrzostwo Wielkopolski Kadetów w sezonie 2014/2015 oraz w tym samym sezonie udział w finałach Mistrzostw Polski Kadetów, mistrzostwo Wielkopolski Juniorów (2015/2016) oraz udział w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w sezonach 2015/2016 i 2016/2017, mistrzostwo Wielkopolski III ligi. Jest także trzykrotnym mistrzem województwa zachodniopomorskiego w rozgrywkach młodzieżowych. Po sezonie spędzonym w barwach warszawskiego klubu, może dopisać do swojej listy osiągnięć awans do TAURON 1.Ligi.

L

Dorian zdj. 3

l

Dorian to bardzo ambitny gracz, który w ostatnim sezonie nie miał wielu okazji, aby pokazać swój potencjał. Trzymamy kciuki za jego dalszy siatkarski rozwój i dziękujemy za zaangażowanie w trakcie ostatniego sezonu. – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

L

Dorian zdj. 4

l

Autor: BryMar, fot. Paweł Oleksiak, Anna Okolus