Damian Kraśniewski żegna się z Legią Warszawa

poniedziałek, 12 Lipiec, 2021

Piątym zawodnikiem po Szymonie Pałce, Patryku Brzostku, Pawle Pietkiewiczu i Adamie Kąckim, którego nie zobaczymy w nowym sezonie 2021/2022 w rozgrywkach Tauron I Ligi w barwach stołecznej Legii jest środkowy Damian Kraśniewski.

l

Damian zdj. 1

l

Podczas przedsezonowego okresu przygotowawczego środkowy Legii Daniel Rosa nabawił się poważnej kontuzji kolana, która wyeliminowała go z gry na cały sezon. W jego miejsce, dla zwiększenia rywalizacji na środku siatki został zaproszony Damian Kraśniewski. W trakcie testów wypadł na tyle dobrze, że już w drugim spotkaniu sezonu 2020/2021 z Camperem Wyszków znalazł się w kadrze meczowej. Wszystko potoczyło się na tyle szybko, że w spotkaniu tym założył koszulkę z numerem 2 należącym do kontuzjowanego Daniela Rosy. Obecnie 26-letni środkowy w zakończonym sezonie pełnił głównie rolę rezerwowego, wchodząc na parkiet w sytuacji, gdy trener Mateusz Mielnik decydował dać odpocząć podstawowym środkowym – Patrykowi Akali i Tomaszowi Obuchowiczowi. W pierwszej szóstce wystąpił kilkukrotnie jak np. w spotkaniu z Chrobrym Głogów, kiedy obie drużyny zapewniły już sobie awans do TAURON 1.Ligi. Przypieczętowanie Mistrzostwa II ligi i wygrana z siatkarzami z Głogowa była dla Damiana ostatnim występem w barwach Wojskowych.

L

Damian zdj. 2

l

– Damian to utalentowany zawodnik, który wydatnie pomógł zespołowi w wielu ważnych momentach sezonu. Cieszymy się, że mógł grać w naszym zespole i pomóc drużynie w walce o awans. Jestem przekonany, że z jego profesjonalnym podejściem i dużą pracowitością w przyszłości jest w stanie grać na wysokim poziomie – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu MUKS Wojskowi Warszawa.

L

Damian zdj. 3

l

Damian Kraśniewski swoją siatkarską przygodę rozpoczynał w klubie UKS Iskra Volley Zielona. Dwumetrowy środkowy wyróżniający się nie tylko wzrostem, w sezonach 2012/2013 (z MOS Wola Warszawa) oraz 2013/2014 (z KS Metro Warszawa) reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej w rozgrywkach Młodej Ligi. W swoim siatkarskim CV Damian ma również grę w UKS Strzelce Opolskie czy AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra Opole SA, w której spędził 3 sezony (2015/2016-2017/2018). Po 4 latach wrócił do KS Metro Warszawa, gdzie przez 2 lata rywalizował w spotkaniach II grupy II ligi m.in. z zespołem Legii Warszawa, w której spędził ostatni sezon 2020/2021. Po wywalczeniu awansu do TAURON 1.Ligi czas na nowe wyzwania.

L

Damian zdj. 4

l

Autor: BryMar, fot. Anna Okolus