Paweł Pietkiewicz kolejnym zawodnikiem który odchodzi z Legii Warszawa

piątek, 25 Czerwiec, 2021

Przyjmujący Paweł Pietkiewicz jest trzecim siatkarzem stołecznego klubu po Szymonie Pałce i Patryku Brzostku, który odchodzi z beniaminka TAURON 1.Ligi przed rozpoczęciem historycznego sezonu 2021/2022. Doświadczony zawodnik miał swój udział w wywalczeniu awansu przez siatkarzy Wojskowych.

l

Paweł zdj. 1

l

Paweł Pietkiewicz dołączył do zespołu stołecznej Legii przed sezonem 2020/2021 i swoim doświadczeniem miał wesprzeć młodszych kolegów w realizacji celu jakim był awans do TAURON 1.Ligi. Jego spokój i właśnie to doświadczenie, które zbierał m.in. w rozgrywkach PlusLigi czy w Czechach, można było obserwować w przedsezonowych turniejach siatkarskich, jak City Volley Cup 2020 oraz spotkaniach towarzyskich nawet z pierwszoligowymi zespołami. Sezon rozpoczął w podstawowym składzie Legii, będąc pewnym punktem drużyny. Dobra postawa warszawskich siatkarzy w rozgrywkach rundy zasadniczej stawiała ich przed fazą play-off w roli faworyta do awansu nie tylko do turniejów półfinałowego i finałowego, ale także do TAURON 1.Ligi. Doświadczony przyjmujący w decydującej fazie rozgrywek nie miał okazji aby pomóc swoim kolegom w walce o awans. Po pierwszych spotkaniach z drużyną z Wyszkowa dała o sobie znać kontuzja, która wykluczyła go z dalszej gry, a w jego miejsce w ramach transferu medycznego pojawił się nowy zawodnik – Adam Kącki z Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pomimo kontuzji Pietkiewicza, jego udział w końcowym sukcesie drużyny był znaczny.

L

Paweł zdj. 2

l

Urodzony w Olsztynie 35-letni przyjmujący, swoją siatkarską karierę zaczynał w lokalnym Chemiku Olsztyn. W młodym wieku trafił do kadr Plus Ligowych drużyn jak JW Construction AZS Politechnika Warszawska czy Płomień Sosnowiec, gdzie zbierał głównie doświadczenie podczas treningów z bardziej doświadczonymi zawodnikami.  W kolejnych latach był Joker Piła i Energia Pekpol Ostrołęka, w której spędził najwięcej czasu w trakcie swojej kariery bo aż … 3 sezony. Z drużyną z Ostrołęki, gdzie był jednym z jej filarów, wywalczył awans do I ligi. W sezonie 2012/2013 bronił barw mistrza I ligi mężczyzn – AZS Stal Nysa, aby w kolejnym wywalczyć mistrzostwo I ligi w barwach Campera Wyszków. Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu trenował z zespołem AZS UWM Olsztyn, gdy niespodziewanie propozycję testów złożył zespół z PlusLigi AZS Częstochowa. Częstochowianie szukali przyjmującego w zastępstwie Michała Bąkiewicza, który ze względu na problemy zdrowotne zakończył karierę. Po roku spędzonym w Częstochowie, kolejnymi klubami w karierze był drugi zespół AZS II Olsztyn, Chełmiec Wałbrzych, klub z czeskiej ekstraklasy VK Benátky nad Jizerou oraz MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Po dwóch latach występów dla zespołu z warszawskiej Woli zdecydował się na przenosiny do Legii grającej na warszawskim Mokotowie. Sezon gry w barwach Wojskowych i wywalczenie awansu do TAURON 1.Ligi, to kolejny klub i osiągnięcia jakie Paweł Pietkiewicz może dopisać do swojej listy osiągnięć. Ale przyszedł czas na kolejne nowe wyzwania.

l

Paweł zdj. 3

l

– Dziękuję Pawłowi za jego grę w barwach warszawskiej Legii. W początkowej fazie sezonu jego postawa była ważna i pozwalała realnie myśleć o dobrym wyniku na koniec sezonu. Niestety kontuzja nieco pokrzyżowała plany jego gry w końcowej fazie rozgrywek, ale awans do TAURON 1.Ligi to również po części jego zasługa. Paweł, dziękujemy i życzymy powodzenia! – mówi Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

l

Paweł zdj. 4

l

Autor: BryMar, fot. Anna Okolus