Patryk Brzostek żegna się z Legią Warszawa

wtorek, 22 Czerwiec, 2021

Kolejnym zawodnikiem, któremu należą się podziękowania za walkę i wywalczenie awansu do I ligi w sezonie 2020/2021, a którego nie zobaczymy na pierwszoligowych parkietach jest 26-letni atakujący Patryk Brzostek.

l

Patryk zdj. 1

 l

Patryk Brzostek dołączył do kadry stołecznego zespołu na początku przygotowań do sezonu 2020/2021. O miejsce w pierwszym składzie rywalizował z kapitanem drużyny – Arkadiuszem Żakietą, co nie należało do najłatwiejszych zadań. W trakcie przedsezonowych turniejów siatkarskich jak Puchar na Woli czy City Volley Cup 2020, które siatkarze Legii zdominowali i pewnie wygrali, atakujący z Ostrołęki był zmiennikiem kapitana. Przy rewelacyjnej formie siatkarzy Legii na czele z Żakietą w zwycięskim sezonie 2020/2021, ciężko było wywalczyć pierwszą szóstkę. Jednak gdy dostawał już szansę gry to wywiązywał się ze swojej roli znakomicie. W spotkaniu finałowym turnieju o awans do TAURON 1.Ligi, gdy było już wiadomo, że siatkarze Legii Warszawa i Chrobrego Głogów mają zapewniony awans, Patryk Brzostek zagrał w tym spotkaniu od początku i został wybrany zawodnikiem spotkania MVP. – To miłe uczucie otrzymać nagrodę pomeczową, ale tak naprawdę to cała drużyna dała z siebie wszystko. Myślę, że to właśnie przez naszą zespołowość, a nie dzięki indywidualnościom, zwyciężyliśmy tę ostatnią konfrontację. – przyznał w rozmowie z portalem Legioniści.com.

l

Patryk zdj. 2

l

Patryk Brzostek jest wychowankiem UKS Olimp Ostrołęka. Seniorską przygodę z siatkówką rozpoczynał na IV-ligowych parkietach w SPS Volley Ostrołęka, będąc wypożyczonym z pierwszoligowego Energa Pekpol Ostrołęka (2014/2015), aby tam zbierał doświadczenie i minuty na parkiecie. Brzostek w Volleyu pokazał co potrafi, pomagając drużynie w wywalczeniu awansu do III ligi Mazowiecko Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Po udanym sezonie zdecydował się na przenosiny do Międzyrzeca Podlaskiego i kontynuowanie kariery w UKS Międzyrzecka Trójka. Po 3 latach spędzonych w barwach zespołu z województwa lubelskiego przyszedł czas na nowe wyzwania. I w kolejnych dwóch sezonach reprezentował barwy drużyn – UKS SMS Wybicki Kielce i Amber Kalisz. Przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 skorzystał z propozycji gry w Warszawie w barwach Wojskowych, z którymi wywalczył awans do Tauron I Ligi. Po roku spędzonym w Legii, swoja karierę będzie kontynuował na II-ligowych parkietach w zespole KS Camper Wyszków.

l

Patryk zdj. 3

l

– Bardzo się cieszę, że w tym wspaniałym dla nas sezonie mogliśmy liczyć na Patryka. Dał się poznać jako świetny profesjonalista i bardzo pozytywny człowiek. Dziękuję mu za jego zaangażowanie i jestem przekonany, że w Wyszkowie pokaże jeszcze więcej z swojego dużego potencjału – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu MUKS Wojskowi Warszawa.

l

Patryk zdj. 4

l

Autor: BryMar, fot. Paweł Oleksiak