Szymon Pałka odchodzi z Legii Warszawa

czwartek, 17 Czerwiec, 2021

Zanim zaczniemy przedstawiać kadrę na nowy sezon 2021/2022 w TAURON 1.Lidze, chcemy podziękować tym, którzy przyczynili się do awansu, a których nie zobaczymy w barwach stołecznego klubu w nadchodzącym sezonie. Zaczynamy od zawodnika, który miał bardzo duży udział w osiągniętym sukcesie czyli od Szymona Pałki.

l

Szymon zdj. 1

l

Szymon Pałka grający na pozycji przyjmującego dołączył do siatkarskiej Legii tuż przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021. Praktycznie z miejsca zdobył zaufanie trenera Mateusza Mielnika i wywalczył podstawowy skład będąc pewnym punktem drużyny kroczącej od zwycięstwa do zwycięstwa. Kilkukrotnie będąc wiodącym zawodnikiem spotkania kończył je z tytułem MVP pojedynku. Jego skuteczna gra i asy serwisowe w trudnych momentach spotkań motywowały kolegów do przełamania i w konsekwencji wygrania, wydawałoby się przegranego seta. Doświadczenia zdobyte na I ligowych parkietach zaowocowały dużym udziałem Szymona Pałki w wywalczeniu awansu do TAURON 1.Ligi przez stołecznych siatkarzy.

l

Szymon zdj. 2

l

Szymon Pałka swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w gimnazjum sportowym w Rzeszowie. W latach 2007 -2013 występował w AKS V LO Rzeszów U19 oraz w Asseco Resovii Rzeszów w rozgrywkach Młodej Ligi. W tym czasie zdobył złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski juniorów oraz złoty medal w kategorii kadetów. W rozgrywkach Młodej Ligi, wraz z kolegami z Asseco Resovii zdobył złoty i brązowy medal. W sezonie 2013/2014 znajdował się w szerokiej kadrze seniorów drużyny Asseco występującej w PlusLidze. W latach późniejszych bronił barw Błękitnych Ropczyce, TSV Sanok i od sezonu 2018/2019 występował w barwach LUK Politechnika Lublin, z którym wywalczył awans do Krispol I Ligi, pokonując w finale m.in. … Legię Warszawa. W sezonie 2019/2020 występował na parkietach I ligi, przyczyniając się do wywalczenia z drużyną 3 miejsce. Co ciekawe w połowie sezonu zastąpił na pozycji libero kontuzjowanego kolegę i z nowej roli wywiązał się znakomicie. Po tak udanym sezonie zdecydował się przenieść do drużyny warszawskiej Legii, z którą wywalczył długo wyczekiwany awans do Tauron I Ligi.

l

Szymon zdj. 3

l

Po wywalczeniu awansu, Szymon Pałka zdecydował się połączyć pracę zawodową z grą na drugoligowych parkietach i w kolejnym sezonie będzie kontynuował swoją siatkarską karierę w barwach zespołu MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Szymon był jedną z wiodących postaci naszego zespołu. Pełny profesjonalizm, chęć stałego doskonalenia się, ale też ogromna determinacja i radość z gry – to wszystko było widoczne w postawie Szymona. Bardzo się cieszę, że mogliśmy liczyć na niego w tak udanym dla nas sezonie. Szymon – wielkie dzięki i powodzenia!!! – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

 l

Szymon zdj. 4

l

Autor: BryMar, fot.: Anna Okolus