Trener Mateusz Mielnik zostaje na kolejny sezon

wtorek, 15 Czerwiec, 2021

Po jakże długo wyczekiwanym awansie do TAURON 1.Ligi, pora rozpocząć budowę drużyny na nowy sezon. Za sterami drużyny stanie jeden z twórców sukcesu z poprzedniego sezonu, czyli Trener Mateusz Mielnik, który przedłużył umowę na kolejny sezon!

l

l

Trener Mielnik objął drużynę przed rozpoczęciem rozgrywek 2020/2021, po bardzo słabym sezonie w wykonaniu legionistów, w którym nie udało się nawet awansować do fazy play-off. Trener objął już gotową drużynę, która na wstępie wygrała VI edycję międzynarodowego turnieju siatkarskiego City Volley Cup 2020 rozgrywanego w hali przy ul. Niegocińskiej 2A. Rundę zasadniczą sezonu 2020/2021 siatkarze Legii przeszli niczym czołg, ponosząc tylko jedną porażkę. Faza play-off o awans do 1 ligi była już zdecydowanie trudniejszym etapem, a drużyny biorące w niej udział prezentowały bardzo wysoki poziom. Pomimo to Legia spokojnie awansowała do finału rozgrywanego w Warszawie, gdzie nie miała sobie równych i z kompletem zwycięstw wygrała rozgrywki II lig. Warto zaznaczyć, że przez cały sezon „Twierdza Niegocińska” nie została zdobyta przez przeciwników, co na pewno byłoby bardzo oklaskiwane przez kibiców, gdyby nie „covidowe” czasy. Równa forma od początku do końca rundy, spokój, pewność oraz duża skuteczność, a na koniec AWANS, tak można opisać w skrócie zespół warszawskiej Legii pod wodzą trenera Mielnika w tym sezonie.

Co jest także godne podkreślenia, trener Mielnik poza pracą z drużyną seniorów Legii, wychowuje przyszłe pokolenia siatkarzy w Akademii Siatkówki Legii Warszawa!

l

l

Mateusz Mielnik zanim objął stery w warszawskiej Legii prowadził zespoły Wandy Kraków którą wprowadził na zaplecze PlusLigi, BBTS Bielsko-Biała, AZS Częstochowa, NET Ostrołęka czy Ślepska Suwałki z którym awansował do siatkarskiej elity! W debiutanckim sezonie w PlusLidze drużyna z Suwałk, w której Mateusz Mielnik pełnił funkcję asystenta trenera Andrzeja Kowala, zajęła bezpieczne 9. miejsce. Po zakończeniu tamtego sezonu postanowił pracować na własny rachunek i został trenerem siatkarskiej Legii Warszawa.

l

l

W nadchodzącym sezonie 2021/2022 w TAURON 1.Lidze zadaniem trenera Mielnika będzie spokojne utrzymanie zespołu na tym poziomie rozgrywek, co na pewno nie będzie łatwym zadaniem. Trzymamy kciuki za drużynę i już nie możemy doczekać się rozpoczęcia rozgrywek … z pełnymi trybunami, miejmy nadzieję. TRENERZE POWODZENIA !!! PO ZWYCIĘSTWA!!!

l

l

Autor: BryMar, fot.: Paweł Oleksiak