Legia Warszawa z awansem do Tauron 1.Ligi!!!

niedziela, 2 Maj, 2021

1 maja rozstrzygnęły się najważniejsze niewiadome Turnieju Finałowego II ligi mężczyzn. Do Tauron 1.Ligi awansowały zespoły Legii Warszawa i SPS Chrobry Głogów!

L

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił zespół z Dolnego Śląska. Chrobry od początku spotkania wywierał presję na rywalach, którzy mając w nogach pięciosetowy bój z poprzedniego wieczoru nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć. W ataku brylował Bartosz Janeczek, mądrze dysponował piłkami Krzysztof Antosik, a Adam Michalski i Hubert Węgrzyn w kluczowych momentach dokładali ataki ze środka oraz punktowe bloki. Dwa pierwsze sety padły łupem Głogowian. Szczególnie pierwszy dostarczył wiele emocji, bowiem zakończył się dopiero grą na przewagi i wygraną Chrobrego 28:26. Częstochowianie podrażnieni takim obrotem spraw przystąpili do kontrataku od seta trzeciego i dwie zwyciężyli dwie partie po raz drugi w ciągu 2 dni odwracając wyniki meczu ze stanu 0:2. Tie-break to jednak koncert w wykonaniu podopiecznych Dominika Walencieja. 15:8 i taniec radości na parkiecie. Chrobry z awansem do Tauron 1.Ligi!

W drugim meczu SMS grał z Legią Warszawa. Po zakończeniu meczu Chrobrego i AZS-u było jasne, że jeśli Legia wygra to w walce u Tauron 1.Ligę wszystko będzie jasne. SMS, który ma zapewniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej walczył zażarcie i postawił „Wojskowym” niezwykle trudne warunki. Pierwszy set był najbardziej wyrównany. Prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą, jednak w środkowej fazie seta minimalną przewagę osiągnęli „Wojskowi”. Spała doprowadziła do emocjonującej końcówki, którą rozstrzygnęła na swoją korzyść 27:25. Legia pokazała charakter i dzięki konsekwentnej grze w kolejnych partiach nie pozwoliła, aby sytuacja z pierwszego seta powtórzyła się. W ataku dominował Arkadiusz Żakieta (MVP meczu), a przyjmujący dobrą zagrywką oraz punktowymi blokami dokładali cegiełki niezbędne do ostatecznego zwycięstwa. Po ostatniej akcji, dzięki której Legia wygrała w czwartym secie 25:20 na parkiecie zapanował szał radości.

Po 7 latach od reaktywacji sekcji, siatkarska Legia awansowała do Tauron 1.Ligi!!!

L

Dzisiaj ostatnie dwa mecze turnieju, które zadecydują o poszczególnych lokatach. O godz. 16 o 3.miejsce powalczą Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa oraz SMS PZPS Spała, a o g. 19 o Mistrzostwo II ligi zagrają Chrobry Głogów oraz Legia Warszawa.

L

Wyniki:

SPS Chrobry Glogów – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (28:26, 25:17, 22:25, 24:26, 15:8)

MVP: Bartosz Janeczek (Chrobry)

L

SMS PZPS Spała – Legia Warszawa 1:3 (27:25, 20:25, 21:25, 20:25)

MVP: Arkadiusz Żakieta (Legia)

Legia: Pałka, Akala, Żakieta, Stępień B., Obuchowicz, Stępień M., oraz Tomczak (L), Rosa, Szewczyk, Kącki, Godlewski, Sutryk, Gawryś, Kraśniewski, Brzostek, Kowalczyk (L)