Siatkarska Legia zagra o TAURON 1.Ligę!!!

niedziela, 11 Kwiecień, 2021

Legia Warszawa awansowała do turnieju finałowego siatkarskiej II ligi. Stało się to za sprawą 2. miejsca, które Legia zajęła w turnieju półfinałowym rozegranym w weekend w Grodzisku Mazowieckim.

Siatkarze Legii turniej rozpoczęli od piątkowego starcia z zespołem WKS Wieluń. Przez większą część pierwszego seta gracze z Wielunia imponowali skutecznością i determinacją. Jednak od stanu 19:19 Legia wrzuciła drugi bieg, z którego korzystała już do końca spotkania odnosząc pewne zwycięstwo 3:0.

Po dwóch zwycięstwach SMS PZPS Spała i porażce Sparty Grodzisk w piątkowym meczu jasne było, że zwycięstwo Legii w sobotniej potyczce z gospodarzami turnieju zapewni podopiecznym Mateusza Mielnika awans do turnieju finałowego. Tak też się stało. Warszawianie przystąpili niezwykle zmobilizowani do gry o czym świadczy prowadzenie 6:1 na początku trzeciego seta. Ostatecznie pierwsza partia była najłatwiej wygraną przez „Wojskowych”, a pozostałe dwie zagwarantowały kibicom ogromne emocje aż do samego końca. Dla portalu legionisci.com trener Mateusz Mielnik powiedział po meczu: – Dzięki tym dwóm wygranym możemy już powoli przygotowywać się do kolejnego turnieju. Brutalną kwestię stanowi jedynie to, że mimo iż wygraliśmy trudną rywalizację i uczestniczyliśmy w trudnym turnieju, to tak naprawdę ponownie zaczynamy od zera. W finałach bowiem wszystkie zespoły będą na nowo startować z czystymi kontami.

Dwie wygrane po 3:0 sprawiły, że niedzielny mecz był formą sparingu. Trener Mateusz Mielnik dał pograć tym zawodnikom, którzy w pierwszych dwóch meczach nie mieli większej okazji do „powąchania parkietu”. Przegrana 1:3 nie zmieniła najważniejszego faktu – LEGIA ZAGRA O TAURON 1.LIGĘ.

Turniej finałowy z udziałem 6 zespołów rozegrany zostanie w dniach 28 kwietnia – 2 maja. Gdzie? Tego jeszcze nie wiadomo. Siatkarska Legia na pewno będzie się ubiegać o organizację tego wydarzenia. – Podkreślę wyraźnie, że bardzo chciałbym, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby zorganizować finałowe zawody w naszej hali przy Niegocińskiej. Apeluję do wszystkich osób, które mogłyby i chciałyby nam w jakikolwiek sposób pomóc, aby to uczyniły i abyśmy wspólnie przyczynili się do tego, żeby Legia mogła rozegrać turniej finałowy u siebie. – dodał trener Mateusz Mielnik.

L

Poniżej komplet wyników Legii w trakcie weekendowego turnieju półfinałowego oraz pełny skład turnieju finałowego:

Legia Warszawa – WKS Wieluń 3:0 (25:22, 25:17, 25:16)

Legia: Pałka, Akala, Żakieta, Stępień B., Obuchowicz, Stępień M. oraz Tomczak (L), Brzostek, Gawryś, Szewczyk, Godlewski, Kraśniewski, Kowalczyk (L), Sutryk, Kącki

L

Legia Warszawa – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

Legia: Pałka, Akala, Żakieta, Stępień B., Obuchowicz, Stępień M. oraz Tomczak (L), Brzostek, Gawryś, Szewczyk, Godlewski, Kraśniewski, Kowalczyk (L), Sutryk, Kącki

L

Legia Warszawa – SMS PZPS I Spała 1:3 (23:25, 22:25, 25:22, 20:25)

Legia: Kącki, Akala, Szewczyk, Gawryś, Kraśniewski, Brzostek oraz Tomczak (L), Stępień M., Żakieta, Obuchowicz, Pałka, Godlewski, Stępień B., Sutryk

L

Skład turnieju finałowego:

1. Legia Warszawa

2. SMS PZPS Spała

3. SPS Chrobry Głogów

4. WKS Sobieski ARENA Żagań

5. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa

6. Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie