Dwa zwycięstwa na początek!

poniedziałek, 15 Marzec, 2021

3:1 w sobotę, 3:1 w niedzielę – Legia Warszawa dwukrotnie pokonała Campera Wyszków w meczach fazy play-off, II ligi siatkarzy. Rywalizacja przenosi się teraz do Wyszkowa. „Wojskowym” do awansu potrzeba jednej wygranej.

Zgodnie z przewidywaniami, weekendowe spotkania dostarczyły wielu emocji. Camper Wyszków postawił niezwykle trudne warunki, przez co oba mecze obfitowały w liczne akcje stojące na dobrym poziomie.

Sobotnią potyczkę bardzo dobrze rozpoczął Camper. Goście dominowali w ataku, a dzięki dobremu przyjęciu rozgrywający nie miał problemu z gubieniem bloku Legii. Po emocjonującej końcówce Camper zwyciężył 25:23. Podrażnieni takim obrotem sprawy Legioniści wzięli się mocno do pracy i kolejne 3 partie padły ich łupem. Sety wygrane do 19, 16 i 11 pokazują, że w miarę upływu, podopieczni Mateusza Mielnika stopniowo zyskiwali coraz większą przewagę i wywierali większą presję na rywalach.

Nieco inny przebieg miało spotkanie nr 2 rozegrane w niedzielny wieczór. Legia wygrała pierwszego seta, jednak tym razem w drugiej partii to goście poprawili swoją grę w ataku, zachowując przewagę lepszego przyjęcia, dzięki czemu Camper wygrał 25:23. Kolejne dwa sety padłu łupem Legii.

W rywalizacji do 3 zwycięstw Legia prowadzi 2:0. Do zakończenia rywalizacji potrzeba im jednego zwycięstwa. Trzeci i ew. czwarty mecz rozegrane zostaną w najbliższy weekend w Wyszkowie.

W drugiej parze play-off po dwóch spotkaniach Sparta Grodzisk Mazowiecki prowadzi 2:0 z SMS-em PZPS Spałą II. Po fazie play-off dwie najlepsze drużyny z grupy II zagrają w turnieju półfinałowym z dwiema drużynami z grupy „łódzkiej”. Do turnieju finałowego awansują po dwie najlepsze drużyny z trzech turniejów półfinałowych.

L

Legia Warszawa – KS Camper Wyszków 3:1 (23:25, 25:19, 25:16, 25:11) i 3:1 (25:19, 25:27, 25:21, 25:12)

Legia: Stępień M., Żakieta, Gawryś, Pałka, Obuchowicz, Akala oraz Tomczak (l), Pietkiewicz (l), Sutryk, Kraśniewski, Godlewski