Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:0

sobota, 27 Luty, 2021

Zwycięstwem 3:0 zakończyło się ostatnie spotkanie fazy zasadniczej rozgrywek II ligi mężczyzn, w którym Legia Warszawa pokonała UKS Centrum Augustów. Tym samym „Wojskowi” zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli po fazie zasadniczej i 13 marca przystąpią do rywalizacji play-off.

L

Legia przystąpiła do gry osłabiona brakiem lekko kontuzjowanych przyjmujących – Pawła Pietkiewicza i Bartosza Stępnia. To spowodowało, że dużą presją obarczeni zostali pozostali przyjmujący – Szymon Pałka oraz Jan Gawryś. Obaj zawodnicy spisali się doskonali i byli jednymi z najlepszych na boisku.

l

Choć Legia wygrała to spotkanie zdecydowanie, w poszczególnych setach goście z Augustowa stawiali trudne warunki. Szczególnie w trzecim secie gracze UKS-u bardzo długo prowadzili i dopiero po emocjonującej końcówce podopiecznym Mateusza Mielnika udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

l

Legia zakończyła rundę zasadniczą z najlepszym bilansem od momentu reaktywacji Sekcji w 2014 roku. 17 zwycięstw i tylko 1 porażka – tak dobra postawa spowodowała, że do fazy play-off Legia przystąpi z 1.miejsca. W rundzie play-off rywalem „Wojskowych” będzie Camper Wyszków. W sezonie zasadniczym Legia dwukrotnie pokonała Campera 3:1 i 3:2. Rywalizacja w fazie pucharowej to jednak zupełnie inna presja, więc spotkania zapowiadają się niezwykle interesująco. Pierwsze mecz Legia rozegra jako gospodarz 13 i 14 marca. Rywalizacja toczyć będzie się do 3 zwycięstw.