Legia Warszawa – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 3:1

sobota, 23 Styczeń, 2021

Po niezwykle trudnym spotkaniu, siatkarska Legia Warszawa pokonała MOS Wola Tramwaje Warszawskie 3:1 zachowując miano niepokonanej drużyny w bieżącym sezonie II ligi. Dla podopiecznych Mateusza Mielnika było to 15. zwycięstwo w sezonie.

L

Początek meczu był bardzo wyrównany. Kluczem do zdobycia przewagi „Wojskowych” była mocna, precyzyjna zagrywka. Szymon Pałka, Paweł Pietkiewicz, Arek Żakieta – Ci zawodnicy szczególnie dali się we znaki przyjmującym z Woli. Ostatecznie tego seta Legia wygrała 25:20.

L

Drugi set dostarczył zgromadzonym przed ekranami komputerów i smartfonów kibicom najwięcej emocji. Od początku delikatną przewagę mieli zawodnicy gości. Zmiany przeprowadzone przez trenera Mateusza Mielnika dały nowy impuls zespołowi z Mokotowa, dzięki czemu Legia doprowadziła do remisu 19:19. Końcówka seta to prawdziwy rollercoaster emocji. Co chwilę jedna bądź druga drużyna miała piłkę setową. Ostatecznie tę wojnę nerwów wygrał MOS Wola, zwyciężając 32:30.

L

Drugi set był więc bliźniaczo podobny do czwartego seta poprzedniego meczu z KS Metro Warszawa. Wtedy to Legia w tie-breaku błyskawicznie odskoczyła swoim rywalom i przewagę utrzymała do samego końca. Nie inaczej było w sobotę. Początek trzeciego seta? 5:0 dla Legii. Początek czwartego seta – 5:1 dla Legii. Ewidentnie przegrane w bardzo wyrównanych setach działają niezwykle mobilizująco na podopiecznych Mateusza Mielnika. Ostatecznie trzecią partię Legia wygrała do 17, a czwartego seta do 16, pieczętując zwycięstwo w całym meczu 3:1.

L

Było to 15. zwycięstwo w sezonie na 15 rozegranych spotkań. Warto podkreślić, że Legia i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (PlusLiga) to jedyne dwie niepokonane drużyny w męskich rozgrywkach na szczeblu centralnym!

L

Po spotkaniu zawodnicy obu zespołów ustawili się wspólnie pod siatką w celu zrobienia pamiątkowego zdjęcia z trzymanym w rękach hasztagiem: #wspierajRossiego. Trwa zbiórka pieniędzy na operację oraz rehabilitację środkowego warszawskiej Legii, Daniela Rosy. Zbiórka dostępna jest tutaj – https://zrzutka.pl/3sktth

L

Kolejne spotkanie podopieczni Mateusza Mielnika rozegrają już w najbliższą sobotę. Rywalem w Międzyrzecu Podlaskim będzie tamtejszy zespół UKS Międzyrzecka Trójka.

L

Legia Warszawa – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 3:1 (25:20, 30:32, 25:17, 25:16)

Legia: Stępień M., Żakieta, Pietkiewicz, Pałka, Obuchowicz, Kraśniewski oraz Tomczak (l), Stępień B., Szewczyk, Brzostek, Sutryk, Gawryś, Godlewski