Legia Warszawa – KS Metro Warszawa 3:2

sobota, 9 Styczeń, 2021

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, Legia Warszawa pokonała KS Metro 3:2 zachowując miano niepokonanej drużyny w bieżącym sezonie II ligi. Dla podopiecznych Mateusza Mielnika było to 13. Zwycięstwo w sezonie.

Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak od pierwszych piłek uwidoczniła się minimalna przewaga „Wojskowych”. Legia imponowała skutecznością i spokojem w ataku, przez co pierwszą partię, podopieczni Mateusza Mielnika wygrali 25:20.

l

Podrażnieni takim obrotem sprawy goście, wyszli bardzo mocno zmotywowani na boisko w secie nr 2. Konsekwentna gra w ataku oraz spokój w wykorzystywaniu piłek sytuacyjnych dały sporo pewności siebie drużynie Metra, która ostatecznie wygrała tego seta 25:22.

l

Od początku trzeciego seta widać było bardzo dużą mobilizację siatkarzy Legii Warszawa. „Wojskowi” ze zdwojoną energią przystąpili do gry i to ten set w ich wykonaniu był najbardziej widowiskowy. Metro nie miało argumentów na świetnie dysponowanych w tym fragmencie meczu gospodarzy. Wynik seta – 25:18 dla Legii.

l

Jeżeli kibicom Legii wydawało się, że po dość gładko wygranej trzeciej partii, czwarty set będzie postawieniem „kropki nad i”, srogo się zawiedli. Czwarta partia to najbardziej wyrównany set, który rozegrano w tym sezonie w hali przy ul. Niegocińskiej 2a. Od stanu 24:23 dla gości oba zespoły na przemian miały albo piłki meczowe, albo setowe. Ostatecznie 38:36 dla Metra i o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break.

l

To trzeci z rzędu tie-break podopiecznych Mateusza Mielnika, którzy urastają do rangi ekspertów w rozstrzyganiu decydujących partii. Nie inaczej było tym razem. Pewna, konsekwentna gra od samego początku dała kilkupunktową przewagę, którą udało się dowieźć do samego końca. Trzynaste zwycięstwo w sezonie stało się faktem!

l

W najbliższy weekend Legia jedzie do Białegostoku na mecz z tamtejszym BESTIOS-em. Kolejne spotkanie w Warszawie już 23 stycznia. Rywalem – MOS Wola Tramwaje Warszawskie.