Legia Warszawa – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0

sobota, 21 Listopad, 2020

Legia Warszawa pokonała UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki 3:0 w mecz 8.kolejki rozgrywek grupy II, II ligi mężczyzn. Tym samym „Wojskowi” umocnili się na pozycji lidera i nad sobotnim rywalem mają już 5 punktów przewagi.

 l

Mecz z UKS-em był ósmym zwycięstwem w ósmym meczu tego sezonu. Legia pozostaje jedną z pięciu drużyn w gronie 60 występujących na szczeblu II ligi, która w tym sezonie nie zaznała smaku porażki.

l

Podopieczni Mateusza Mielnika dominowali w każdym elemencie. Razili przeciwników skuteczną zagrywką, niejednokrotnie stawiali szczelny blok i dominowali w ataku. Rywale popełniali zbyt dużo błędów własnych, przez co nie byli w stanie dotrzymać kroku doskonale dysponowanej tego dnia Legii. Legia zdobyła 8 punktów bezpośrednio z zagrywki przy 2 punkach gości. Przewaga punktowa w bloku to 11:5 dla Legii.

l

Najlepiej punktującym zawodnikiem całego meczu był kapitan „Wojskowych” Arek Żakieta, który w trzech setach zdobył aż 18 punktów. Po stronie gości, po 10 punktów zanotowali Grzegorz Szumielewicz oraz Łukasz Zugaj.

l

Legia Warszawa po 8 spotkaniach ma na swoim koniec 22 punkty. Druga w tabeli Sparta zgromadziła 17 „oczek”. Trzecia i czwarta drużyna – Camper Wyszków i Metro Warszawa mają na swoim koncie odpowiednio 11 i 10 punktów, jednak te dwa zespoły rozegrały tylko po 6 spotkań.

l

Już  w najbliższą sobotę Legia zakończy pierwszą część rundy zasadniczej wyjazdowym meczem z UKS Centrum Augustów. Choć UKS w pięciu rozegranych spotkaniach zwyciężył dwukrotnie, rywalizacja z graczami z Podlasia zawsze dostarczała wielu emocji. Tym razem również zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie.

l

Legia Warszawa – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0 (25:18, 25:18, 25:20)

Legia: Stępień M., Żakieta, Obuchowicz, Akala, Pietkiewicz, Pałka oraz Tomczak (l), Sutryk

Sparta: Wiczkowski, Zugaj, Lewoc, Belczyk, Grodzicki, Szumielewicz oraz Obrębski (l), Gawrych (l), Zych, Szałański