Legia Warszawa – UKS Międzyrzecka Trójka 3:0

sobota, 14 Listopad, 2020

Wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie, w którym Legia Warszawa podejmowała UKS Międzyrzecką Trójkę w ramach 7.kolejki rozgrywek II ligi siatkówki mężczyzn.

l

Podopieczni Mateusza Mielnika wyszli na mecz niezwykle skoncentrowani i żądni zwycięstwa od pierwszej piłki. Wielu siatkarzy obecnych na parkiecie pamiętało potyczki pomiędzy tymi zespołami, które dostarczały kibicom wielu emocji w poprzednich sezonach. „Wojskowi” od początku meczu starali się narzucić swój styl, czego efektem była szybko osiągnięta kilkupunktowa przewaga, którą udało się utrzymać do końca seta.

l

Podobny przebieg miały druga i trzecia partia. Legioniści szybko osiągali kilkupunktową przewagę i dzięki konsekwentnej postawie, po 1 godzinie i 12 minutach mogli wznieść ręce w geście triumfu.

l

„Myślę, że spotkanie było bardzo dobre w naszym wykonaniu. Zrobiliśmy mało błędów, graliśmy dobrze na linii blok-obrona i dobrze przyjmowaliśmy. Od samego początku wyrobiliśmy sobie przewagę i pewność siebie, co zaowocowało w kolejnych setach.” – powiedział po spotkaniu Bartosz Stępień, przyjmujący Legii Warszawa.

l

Legia utrzymała prowadzenie w tabeli grupy II notując 7 zwycięstw w pierwszych siedmiu spotkaniach sezonu. Takiej serii „Wojskowi” nie zanotowali jak dotychczas na szczeblu drugiej ligi. W najbliższą sobotę dojdzie do arcyciekawego meczu, w którym Legia podejmie wicelidera (5 zwycięstw – 1 porażka) UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki. Relację z tego spotkania będzie można obserwować na profilu siatkarskiej Legii na facebooku.