Pierwszy krok – AZS UWM Olsztyn

niedziela, 20 Wrzesień, 2020

IMG_8505-Edit_stronaLegia Warszawa rozpoczyna sezon siatkarskiej II ligi. Pierwszym rywalem „Wojskowych” będzie zespół AZS UWM Olsztyn.  

W nowym sezonie drużynę poprowadzi Mateusz Mielnik – szkoleniowiec, który w poprzednim sezonie był II trenerem Plusligowej drużyny Ślepska Suwałki, z którą sezon wcześniej wywalczył awans do PlusLigi.

Zespół wzmocnił się kilkoma zawodnikami z przeszłością w PlusLidze i I lidze. Do przyjmujących dołączą Paweł Pietkiewicz (wcześniej m.in. AZS Politechnika Warszawska, AZS Częstochowa, Indykpol AZS Olsztyn) oraz Szymon Pałka (wcześniej LUK Politechnika Lublin – I liga). Do grona środkowych dołączył Patryk Akala, który występował m.in. w Lechii Tomaszów Mazowiecki i  Aluron Virtu Warcie Zawiercie.

Wskazani zawodnicy dołączą do doświadczonych graczy Legii – rozgrywającego Macieja Stępnia, atakującego Arka Żakiety, środkowego Tomasza Obuchowicza i libero Bartosza Tomczaka. W składzie na nowy sezon nie mogło zabraknąć graczy, którzy od początku reaktywacji sekcji w 2014 roku bronią barw „Wojskowych” – Mariusza Godlewskiego, Daniela Rosy i Kamila Szewczyka.

To wszystko sprawia, że sezon zapowiada się niezwykle emocjonująco. Licyzmy, że legioniści dostarczą kibicom wiele radości i realnie włączą się w walkę o awans do Tauron 1.Ligi. Pierwszy krok na drodze do awansu – wygrana z AZS UWM w najbliższą sobotę.

Serdecznie zapraszamy na halę przy ul. Niegocińskiej 2a!!!

Legia Warszawa – AZS UWM Olsztyn, sobota, 26 września, godz. 18:00, Hala OSiR Mokotów, ul. Niegocińska 2A.