City Volley Cup 2020

środa, 9 Wrzesień, 2020

UMKS MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa, KS Camper Wyszków i Legia Warszawa – te drużyny w najbliższy weekend (12-13.09) zmierzą się w szóstej edycji siatkarskiego turnieju City Volley Cup rozgrywanego w hali przy ul. Niegocińskiej 2a w Warszawie.

 Legioniści przygotowują się do startu rozgrywek sezonu 2020/2021 pod okiem nowego trenera Mateusza Mielnika. Zespół wzmocnił się kilkoma zawodnikami z przeszłością w PlusLidze i I lidze. Do przyjmujących dołączą Paweł Pietkiewicz (wcześniej m.in. AZS Politechnika Warszawska, AZS Częstochowa, Indykpol AZS Olsztyn) oraz Szymon Pałka (wcześniej LUK Politechnika Lublin – I liga). Do grona środkowych dołączył Patryk Akala, który występował m.in. w Lechii Tomaszów Mazowiecki i  Aluron Virtu Warcie Zawiercie.

Wskazani zawodnicy dołączą do doświadczonych graczy Legii – rozgrywającego Macieja Stępnia, atakującego Arka Żakiety, środkowego Tomasza Obuchowicza i libero Bartosza Tomczaka. W składzie na nowy sezon nie mogło zabraknąć graczy, którzy od początku reaktywacji sekcji w 2014 roku bronią barw „Wojskowych” – Mariusza Godlewskiego, Daniela Rosy i Kamila Szewczyka. Poprzedni sezon Legia zakończyła na 5. Miejscu w tabeli grupy II, II ligi, przez co nie awansowała do fazy play-off.

Obok Legii, w City Volley Cup zagrają trzy zespoły:

KS Camper Wyszków

KS Metro Warszawa

UMKS MOS Wola Warszawa

Tradycją City Volley Cup był udział drużyn z zagranicy. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną organizatorzy postanowili zaprosić lokalnych rywali Legii, występujących wspólnie w grupie II, przez co ten ostatni sprawdzian przed rozgrywkami ligowymi nabiera dodatkowego smaczku.

Potyczki w trakcie City Volley Cup będą więc okazją do sprawdzenia umiejętności i potencjału zespołów przed rozpoczęciem ligowych zmagań. Wyrównana stawka sprawi, że w trakcie turnieju nie zabraknie emocji i dobrej siatkówki.

Serdecznie zapraszamy do hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2A.

Wstęp na zawody jest wolny!

Turniej współfinansowany przez Miasto St. Warszawa.

Turniej współorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów.

CVC-FB2