Avia Świdnik najlepszą drużyną w trakcie City Volley Cup 2019

poniedziałek, 16 Wrzesień, 2019

Avia Świdnik zwyciężyła w City Volley Cup 2019. Organizowany już po raz piąty międzynarodowy turniej dostarczył kibicom wielu emocji, a zawodnicy, choć w przedsezonowej formie, zaprezentowali wiele efektownych zagrań.

W turnieju wzięły udział cztery zespoły – VC Mińsk, Netzhoppers KW-Bestensee, Avia Świdnik oraz gospodarz – Legia Warszawa. Turniej był elementem przygotowania drużyn do ligowego sezonu, który rozpoczyna się na przełomie września i października.

Drużyna ze Świdnika wygrała wszystkie 3 mecze. Zaprezentowali efektowną i skuteczną siatkówkę. Avia Świdnik występuje obecnie, podobnie jak Legia Warszawa w II lidze i jest jednym z faworytów do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Drugie miejsce w turnieju zajęła Legia Warszawa. Podopieczni Kamila Trzcińskiego ulegli tylko zwycięzcom turnieju. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie Netzhoppers KW-Bestensee – zespołowi, który na co dzień występuje w 1. Bundeslidze. Czwarte miejsce zajęła drużyna VC Mińsk, która przyjechał w najmłodszym składzie spośród wszystkich uczestników. Zawodnicy z Mińska dzielnie walczyli i również pokazali kilka efektownych zagrań.

Turniej był elementem przygotowań do nowego sezonu ligowego. Siatkarska Legia Warszawa rozpoczyna go 28 września. W hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2A rywalem „Wojskowych” będzie zespół Bestios Białystok.

Poniżej komplet wyników City Volley Cup 2019:

Legia Warszawa – Netzhoppers KW-Bestensee 3:2
VC Mińsk – Avia Świdnik 0:3
Netzhoppers KW-Bestensee – VC Mińsk 3:0
Legia Warszawa – Avia Świdnik 1:3
Avia Świdnik – Netzhoppers KW-Bestensee 3:1
Legia Warszawa – VC Mińsk 3:0

 

Ostateczna klasyfikacja:

  1. Avia Świdnik
  2. Legia Warszawa
  3. Netzhoppers KW-Bestensee
  4. VC Minsk