Aktualności 2018/2019

piątek, 14 Czerwiec, 2019

reklama na koszulkach mała zostań wolontariuszem 1procent strona

1 | 2 | 3

Zakończenie siatkarskiego sezonu Legii Warszawa

2019-06-13
W czwartek, 6 czerwca, w hali przy ul. Niegocińskiej 2A odbyło się oficjalne zakończenie siatkarskiego sezonu Legii Warszawa. Z tej okazji zorganizowany został turniej, w którym udział wzięli nie tylko siatkarze stołecznego klubu. Oczywiście nie zabrakło także podziękowań za kolejny udany sezon.

       Miasto Stołeczne Warszawaplakat przyjaciele2

Jak radziła sobie Legia trenera Daniela Kołodziejczyka

2019-05-02
We wtorek, trener Daniel Kołodziejczyk, decyzją zarządu, przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu Legii Warszawa. My postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej dokonaniom (przede wszystkim od strony statystycznej), jakie podczas dwuletniej pracy w naszym klubie uzyskał szkoleniowiec. Derby Warszawy, twierdza Niegocińska czy finałowy turniej o awans do I ligi to wydarzenia, z których na pewno zapamiętamy, byłego już szkoleniowca Wojskowych”.

Trener Daniel Kołodziejczyk nie będzie prowadził Legii w nowym sezonie

2019-05-01
Trener Daniel Kołodziejczyk po dwóch latach pracy w Legii Warszawa żegna się z klubem. Pod jego wodzą ekipa „Wojskowych” zanotowała dwa najlepsze wyniki, od czasu reaktywacji sekcji. W tegorocznych rozgrywkach legioniści niemal do końca rozgrywek bili się o I ligę. Drugie miejsce w grupie II, przebrnięcie przez play-offy, turniej półfinałowy, jak również awans do grupy finałowej w kończącej sezon imprezie, która odbyła się Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu, to najlepszy wynik Legii Warszawa w ostatnich latach.

ZAKSA zwycięzcą turnieju finałowego. Legia czwarta

2019-04-28
ZAKSA Strzelce Opolskie została zwycięzcą turnieju finałowego o awans do I ligi. W decydującym o triumfie meczu gospodarz okazał się lepszy od akademików z Lublina, wygrywając 3:0. Pomimo porażki, LUK Politechnika Lublin również w przyszłym sezonie zagra na drugim poziomie rozgrywek. Legia Warszawa w imprezie rozgrywanej w Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu, 4. miejsce.

Finał: Chrobry Głogów – Legia Warszawa 3:0

2019-04-28
W ostatnim meczu turnieju finałowego, który odbywa się w hali „Azoty” w Kędzierzynie — Koźlu, siatkarze Legii Warszawa zmierzyli się z SPS-em Chrobry Głogów. Obie drużyny, po sobotnich niepowodzeniach, przystąpiły do spotkania, bez szans na awans do I ligi. Niestety, w meczu o pietruszkę, legioniści nie sprostali rywalowi i po 75. minutach przegrali  0:3. Porażka ekipy Daniela Kołodziejczyka oznacza, że Legia Warszawa zajęła w finale 4. miejsce.

Finał: ZAKSA Strzelce Opolskie – Legia Warszawa 3:0

2019-04-27
Niestety nie udało się siatkarzom Legii Warszawa sprawić niespodzianki w imprezie głównej, która rozegrana została w hali „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu. Wojskowy po jednostronnym spotkaniu, ulegli ZAKSIE Strzelce Opolskie 3:0. To oznacza, że bez względu na niedzielne rozstrzygnięcia, warszawiacy stracili szanse na awans do I ligi. Jutro nasza drużyna zagra ostatni mecz turnieju. Rywalem będzie Chrobry Głogów.

Legia Warszawa zagra w turnieju głównym!

2019-04-26
Siatkarze Legii Warszawa zrobili kolejny krok w kierunku I ligi. Po wczorajszym zwycięstwie z BAS-em Białystok, warszawiacy byli niemal pewni awansu do turnieju głównego. Warunkiem, który musiał być jeszcze spełniony, był korzystny rezultat spotkania LUK Politechniki Lublin z białostoczanami. Po dwóch setach piątkowej batalii (LUK prowadził 2:0) stało się jasne, że legioniści zagrają w weekend w Kędzierzynie-Koźlu. Rywalami ekipy Daniela Kołodziejczyka będą SPS Chrobry Głogów i ZAKSA Strzelce Opolskie.

Finał: BAS Białystok – Legia Warszawa 1:3

2019-04-25
W drugim meczu turnieju finałowego rozgrywanego w Strzelcach Opolskich rywalem Legii Warszawa by, niepokonany w sezonie, BAS Białystok. Legioniści, którzy nie mogli pozwolić sobie na drugie potknięcie, przystąpili do spotkania z postanowieniem sprawienia niespodzianki. Ta po czterech setach stała się faktem. Ekipa Daniela Kołodziejczyka wygrała 3:1 i jutro będzie czekać na ostatecznie rozstrzygnięcia.

Finał: Legia Warszawa – LUK Politechnika Lublin 1:3

2019-04-24
W pierwszym meczu grupy A, turnieju finałowego o awans do I ligi, Legia Warszawa zmierzyła się z LUK Politechniką Lublin. Po czterosetowej batalii lepsi okazali się akademicy, którzy w hali w Strzelcach Opolskich wygrali 3:1. Legioniści, aby marzyć o awansie do finałowej grupy, muszą jutro przekonująco zwyciężyć BAS Białystok. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Zapowiedź: Gra o awans!

2019-04-24
Po 11. sezonach gry na drugoligowych parkietach, którym w międzyczasie towarzyszyły burzliwe losy, Legia Warszawa stanie przed szansą awansu na zaplecze PlusLigi. 8-krotny mistrz Polski i jedna z najbardziej zasłużonych sekcji „Wojskowego” ma szansę, by zrobić kolejny krok w kierunku odbudowy marki, która wiele razy przysparzała ogrom radości kibicom spod znaku czarnej „eLki”. Aby jednak tak się stało, warszawiacy — najpierw Strzelcach Opolskich, a później w Kędzierzynie-Koźlu – muszą postawić ostatni krok, jakim zajęcie pierwszego lub drugiej miejsca w turnieju finałowym.

Sylwetka rywala: SPS Chrobry Głogów

2019-04-23
Ekipą, która w Strzelcach Opolskich także będzie walczyć o awans do I ligi, jest Chrobry Głogów. Drużyna z województwa dolnośląskiego większości kibiców znana jest z występów piłkarskiego zespołu na zapleczu ekstraklasy. Historia głogowskiej siatkówki nie jest tak bogata, jak tej piłkarskiej, ale ostatnie lata pokazują, że w niespełna 70-tysięcznym mieście buduje się fundamenty pod ciekawą drużynę.

Sylwetka rywala: Trefl Lębork

2019-04-23
Drugoligowy zespół Trefla Lębork powstał w 2016 roku w wyniku porozumienia Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki w Lęborku z gdańskim Treflem. W jego skład wchodzą przede wszystkim zawodnicy, którzy na co dzień w rozgrywkach wojewódzkich reprezentują barwy „gdańskich lwów”, a na ławce trenerskiej oprócz Edwarda Pawluna i Adama Miotka (szkoleniowców gdańskich juniorów) zasiada również Jarosław Pruski – trener lęborskich młodzieżówek.

Sylwetka rywala: ZAKSA Strzelce Opolskie

2019-04-22
Drużyna ZAKSA Strzelce Opolskie powstała pod marką ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jest bezpośrednim zapleczem Mistrza Polski. Dla drużyny ze Strzelec Opolskich sportowym celem jest awans na zaplecze PlusLigi. Gospodarze w turnieju finałowym zagrają w grupie B z Chrobrym Głogów i Treflem Lębork.

Sylwetka rywala: BAS Białystok

2019-04-20
Klubowa siatkówka pod szyldem Białostockiej Akademii Siatkarskiej to historia niespełna dziesięcioletnia. Klub pod tą nazwą funkcjonuje od 2011 roku (wcześniej był to Miejski Ośrodek Szkolenia Piłki Siatkowej). Drużyna seniorów od czterech lat gra na drugoligowym froncie, a od dwóch lat stara się awansować na zaplecze PlusLigi. W obecnych rozgrywkach drużyna jest niepokonana na II-ligowym froncie.

Sylwetka rywala: LUK Politechnika Lublin

2019-04-20
Ostatnim etapem w walce o awans do I ligi siatkarzy Legii i kolejnym kroku w odbudowie tej zasłużonej historycznie sekcji warszawskiego klubu będzie turniej finałowy, który odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia w Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu. W pierwszym spotkaniu turnieju zmierzymy się z drużyną z województwa lubelskiego – LUK Politechnika Lubelska.

Finał: Poznaliśmy gospodarzy imprezy!

2019-04-11
Turniej finałowy o awans do I ligi odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia w Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu. Drużyny najpierw rywalizować będą w grupe A i B w hali (834 miejsca), w której na co dzień swoje mecze rozgrywa ZAKSA Strzelce Opolskie. Następnie, najlepsza czwórka przeniesie się na arenę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie odbędzie się runda finałowa. Oprócz gospodarza,  w imprezie udział wezmą: Legia Warszawa, BAS Białystok, LUK Politechnika Lublin, Trefl Lębork oraz SPS Chrobry Głogów. „Wojskowi” zagrają swoje mecze w grupie A.

Daniel Kołodziejczyk: Zapracowaliśmy na awans

2019-04-08
– W niedzielne popołudnie kibice mogli oglądać niezwykle ciekawe i emocjonujące widowisko. Do meczu z Czarnymi przystąpiliśmy z myślą, aby szybko rozstrzygnąć sprawę awansu. Często bywa jednak tak, że spotkania o stawkę, kiedy zwycięzca bierze wszystko, rządzą się swoimi prawami. Ekipa z Rząśni postawiła bardzo trudne warunki, ale zdołaliśmy temu sprostać, wygrywając między innymi dwa trudne sety na przewagi. Były też momenty słabszej gry w drugiej i czwartej odsłonie, ale w decydującej partii zagraliśmy koncertowo i to my cieszymy się z awansu, na który zapracowaliśmy.

Półfinał: Legia Warszawa – LKS Czarni Rząśnia 3:2

2019-04-07
W decydującym o wejście do finałowej imprezy turnieju, o awans do I ligi mężczyzn, Legia Warszawa zmierzyła się z Czarnymi Rząśnia. Obie ekipy przystąpiły do meczu z tą samą ilością punktów, dlatego też na kalkulację nie było miejsca. Po emocjonującej pięciosetowej potyczce górą okazał się zespół trenera Daniela Kołodziejczyka i to on mógł ostatecznie cieszyć się z wejścia do imprezy, która wyłoni pierwszoligowców.

Daniel Kołodziejczyk: Rywal zagrał koncertowo

2019-04-07
– W siatkówce, tak jak w każdym innym sporcie często bywa, tak, że szczęście sprzyja raz jednym, a raz drugim. Tak było i tym razem. Po pierwszym wygranym przez nas secie ekipa z Białegostoku kilkoma fartownymi obronami wróciła do gry. Do tego doszły kontry, po których przeciwnik odjechał nam na parę punktów. Od połowy drugiej partii BAS, przy mocnym wsparciu swoich kibiców, nabrał wiatru w żagle i zaczął grać koncertowo. Szczerze powiedziawszy, jeszcze w tym sezonie tak dobrze grających białostoczan nie widziałem.

Półfinał: BAS Białystok – Legia Warszawa 3:1

2019-04-06
W drugim meczu turnieju półfinałowego Legia Warszawa zmierzyła się z gospodarzem. Drużyna BAS-u Białystok okazała się wymagającym przeciwnikiem, która na niewiele pozwoliła legionistom. Drużyna ze Stolicy tylko w pierwszym secie potrafiła zaskoczyć rywala. W pozostałych górą byli białostoczanie, którzy wygrywając 3:1 awansowali do finału. „Wojskowi” będę mieli na to szansę jutro. Warunek jest jeden. Zwycięstwo z LKS-em Czarni Rząśnia. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 15:00.

1 | 2 | 3

SEZONY:

2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018  2016/2017  2015/2016

wróć