Aktualności 2018/2019

piątek, 14 Czerwiec, 2019

reklama na koszulkach mała zostań wolontariuszem 1procent strona

1 | 2 | 3

Daniel Kołodziejczyk: Ciężko zapracowaliśmy na zwycięstwo

2019-04-06
– Wbrew pozorom dosyć ciężko zapracowaliśmy na piątkowe zwycięstwo. Początek meczu nie wskazywał na to, że odniesiemy tak szybką wygraną. Ekipa z Sieradza w początkowej fazie pierwszego seta nam trochę odskoczyła, ale tak jak we wcześniejszych wywiadach, potrzebowaliśmy przetarcia z rywalem, o którym wiedzieliśmy niewiele. W dalszej części gry uszczelniliśmy obronę i bardzo dobrze zaczął funkcjonować blok, który dał nam dużo punktów.

           Miasto Stołeczne Warszawa

Półfinał: Legia Warszawa – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:0

2019-04-05
W pierwszym meczu półfinałowego turnieju, który rozgrywany jest w Białymstoku, Legia Warszawa zmierzyła się z Tubądzinem Volley MOSiR Sieradz. Po emocjonującym meczu wygrali legioniści 3:0. W sobotę podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka zagrają z gospodarzem imprezy — BAS-em Białystok.

Zapowiedź: Nie zboczyć z obranego kursu!

2019-04-04
W zbliżający się weekend (5-7.04) siatkarze Legii Warszawa przystąpią do turnieju półfinałowego, który wyłoni dwie drużyny, które przystąpią do ostatecznej batalii o awans do pierwszej ligi. Obok Legii Warszawa o finał walczyć będą LKS Czarni Rząśnia, Tubądzin Volley MOSiR Sieradz oraz gospodarz imprezy — BAS Białystok.

Sylwetka rywala: LKS Czarni Rząśnia

2019-04-03
Zespół Czarnych Rząśnia to najstarszy rywal, z którym przyjdzie zmierzyć się Legii Warszawa w białostockim turnieju półfinałowym. Siatkarska sekcja Czarnych powstała w 1999 roku i nieprzerwanie od 2004 roku LKS walczy na trzecim poziomie rozgrywek, kilkukrotnie ocierając się o awans do I ligi.

Półfinały: Szczegółowy rozkład meczów

2019-04-02
Mecz pomiędzy BAS-em Białystok i LKS-em Czarni Rząśnia zainauguruje półfinałowy turniej, który w dniach 5-7.04 rozegrany zostanie w Białymstoku. Początek konfrontacji zaplanowany jest na godzinę 17:00. Legia Warszawa, której przeciwnikiem będzie Tubądzin Volley MOSiR Sieradz, rozegra swoje spotkanie trzy godziny później. Poniżej prezentujemy szczegółowy terminarz imprezy. Do finału awansują dwa najlepsze zespoły.

Sylwetka rywala: BAS Białystok

2019-04-02
Klubowa siatkówka pod szyldem Białostockiej Akademii Siatkarskiej to historia niespełna dziesięcioletnia. Klub pod tą nazwą funkcjonuje od 2011 roku (wcześniej był to Miejski Ośrodek Szkolenia Piłki Siatkowej). Drużyna seniorów od czterech lat gra na drugoligowym froncie, a od dwóch lat stara się awansować na zaplecze PlusLigi. W obecnych rozgrywkach gospodarz turnieju jest drużyną niepokonaną, która w rundzie zasadniczej straciła tylko 6 setów.

Sylwetka rywala: Tubądzin Volley MOSiR Sieradz

2019-04-01
Ligowa siatkówka w ok. 42-tysięcznym Sieradzu to temat dosyć świeży. Klub powstał bowiem w 2015 roku i jako ULKS MOSiR Sieradz rozpoczął grę w III lidze. Wcześniej w tym mieście swoje mecze rozgrywała Warta-Technik Sieradz, ale nieistniejący od 21 lat klub (został przeniesiony do innego miasta), nie ma nic wspólnego z nową drużyną.

Półfinały: Białystok gospodarzem turnieju

2019-03-28
Białystok będzie gospodarzem turnieju półfinałowego o awans do siatkarskiej pierwszej ligi. Impreza odbędzie się w dniach 5-7.04 i oprócz gospodarza (BAS Białystok) wystąpią w niej zawodnicy Legii Warszawa, Tubądzina Volley MOSiR Sieradz i Czarnych Rząśnia. Do finałów awansują dwie najlepsze ekipy turnieju.

Daniel Kołodziejczyk: Dziękujemy kibicom za wsparcie

2019-03-25
– Jestem zadowolony z tego, że udało nam się w końcu wygrać w hali Metra, która do tej pory była twierdzą nie do zdobycia, dzięki czemu uniknęliśmy stresów związanych z piątym spotkaniem. Cieszę się, że mogę brać udział w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest awans do turnieju półfinałowego, ale mam nadzieję, że to nie jest nasze ostatnie słowo w tym sezonie.

KS Metro Warszawa – Legia Warszawa 1:3

2019-03-24
Siatkarze Legii Warszawa wzięli rewanż za wczorajszą porażkę w tie-breaku i pokonali KS Metro Warszawa 3:1. Zwycięstwo w czwartym meczu było trzecim, jakie legioniści uzyskali w drugiej rundzie play-off, a to oznacza, że „Wojskowi” zagrają w półfinałowym turnieju o awans do pierwszej ligi!

Daniel Kołodziejczyk: W niedzielę trzy sety będą po naszej stronie

2019-03-24
– Sobotni mecz z KS Metro miał wiele zwrotów akcji. Dwa pierwsze sety to słaba gra w naszym wykonaniu. Zawodnicy mieli problem z wejściem na poziom, do którego nas przyzwyczaili. Nie wiem, czym było to spowodowane. Może sama hala, tak działa na niektórych zawodników. Na szczęście w porę otrząsnęliśmy się i kolejne dwie partie to dużo lepsza postawa całego zespołu. Tie-break, też się wydawał, że jest pod kontrolą, gdyż praktycznie cały czas prowadziliśmy. Niestety, w końcówce zaskoczył nas zagrywką Paweł Mikołajczak, który zdobył zwycięskie dla rywala punkty.

KS Metro Warszawa – Legia Warszawa 3:2

2019-03-23
Kolejny pięciosetowy thriller zafundowali warszawskim kibicom siatkarze Legii Warszawa i Metro Warszawa. Legioniści po dwóch gładko przegranych, otwierających spotkanie partiach, odrobili straty i doprowadzili do tie-breaku. W nim „Wojskowi” pomimo tego, iż mieli pikę meczową ulegli gospodarzom 16:14, a to oznacza, że jutro o godzinie 17:00 zostanie rozegrane czwarte spotkanie.

Zapowiedź: Przełamać się i awansować!

2019-03-22
Po dwutygodniowej przerwie siatkarze Legii Warszawa przystąpią do kolejnej odsłony w walce o awans do pierwszej ligi. Dwa zwycięstwa z Metrem we własnej hali dały ekipie trenera Daniela Kołodziejczyka solidną zaliczkę przed spotkaniami w hali rywala. Aby jednak awans do kolejnej rundy stał się faktem, trzeba postawić przysłowiową „kropkę nad i” i wygrać przynajmniej jedną potyczkę w hali przy ulicy Dereniowej.

Legia Warszawa – KS Metro Warszawa 3:2

2019-03-10
W drugim derbowym spotkaniu rozgrywanego, w ramach drugiej rundy play-off, Legia Warszawa ponownie okazała się lepsza od warszawskiego Metra. Tym razem podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka, po zaciętym meczu, wygrali 3:2. Drugie zwycięstwo legionistów oznacza, że do awansu do turnieju półfinałowego potrzebna jest jedna wygrana. O nią „Wojskowi” powalczą na parkiecie rywala. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 23 marca.

Daniel Kołodziejczyk: Pierwszy z trzech kroków

2019-03-10
– Sobotnie spotkanie, to bardzo dobre zawody w naszym wykonaniu. Pod kątem taktyki zafunkcjonowało to, co wpajam zawodnikom podczas treningów. Chciałbym, aby w niedzielę oraz kolejnych meczach postawa chłopaków była podobna. Dzisiaj zrobiliśmy pierwszy z trzech kroków w drodze do półfinału, liczę na następny w kolejnej potyczce.

Legia Warszawa – KS Metro Warszawa 3:0

2019-03-09
Siatkarze Legii Warszawa wygrali pierwszą derbową potyczkę w drugiej rundzie play-off 3:0. Poza ostatnim setem o zwycięstwo z KS Metro nie było wcale tak łatwo, jakby wskazywał na to wynik. Drużyna trenera Daniela Kołodziejczyka musiała mocno zapracować na to, by triumfować na otwarcie.

Zapowiedź: Bitwa warszawska!

2019-03-08
Siatkarzy Legii Warszawa po emocjonującej konfrontacji z UKS-em Centrum Augustów, czeka kolejna bitwa o awans. Tym razem przeciwnikiem „Wojskowych” będzie drużyna KS Metro Warszawa, która w rozgrywkach fazy zasadniczej zajęła trzecie miejsce w grupie B.

Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:1

2019-03-06
Siatkarze Legii Warszawa zwyciężyli w piątym meczu pierwszej rundy play-off z Centrum Augustów 3:1. Wygrana oznacza, że to „Wojskowi” awansowali do drugiej fazy eliminacyjnej. W niej na legionistów czeka już KS Metro Warszawa, które swoją rywalizację zakończyło w niedzielę. Pierwsze dwa derbowe mecze, rozegrane zostaną w hali przy ulicy Niegocińskiej 2A, 9 i 10 marca.

Zapowiedź: Decydujące starcie!

2019-03-06
W środowy wieczór (06.03), w hali przy ulicy Niegocińskiej 2A, dojdzie do decydującego starcia o awans do drugiej rundy play-off. Legioniści po raz piąty w fazie eliminacyjnej (a siódmy w sezonie) zagrają z UKS-em Centrum Augustów. Mecz, który nieoczekiwanie stał się najważniejszą batalią w sezonie 2018/2019 rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp: wolny.

UKS Centrum Augustów – Legia Warszawa 3:1

2019-03-03
Niestety nie udało się zakończyć rywalizacji w pierwszej rundzie play-off. W czwartym meczu ponownie lepsi okazali się zawodnicy UKS-u Centrum Augustów, którzy wygrywając 3:1 pozostali w grze o awans.

1 | 2 | 3

SEZONY:

2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018  2016/2017  2015/2016

wróć