Chrobry Głogów – Legia Warszawa 3:0

niedziela, 28 Kwiecień, 2019

W ostatnim meczu turnieju finałowego, który odbywa się w hali „Azoty” w Kędzierzynie — Koźlu, siatkarze Legii Warszawa zmierzyli się z SPS-em Chrobry Głogów. Obie drużyny, po sobotnich niepowodzeniach, przystąpiły do spotkania, bez szans na awans do I ligi. Niestety, w meczu o pietruszkę, legioniści nie sprostali rywalowi i po 75. minutach przegrali  0:3. Porażka ekipy Daniela Kołodziejczyka oznacza, że Legia Warszawa zajęła w finale 4. miejsce.

CHR

Legioniści przystąpili do rywalizacji, z chęcią częściowej rehabilitacji za sobotnią porażkę z ZAKSĄ, która definitywnie pozbawiła „Wojskowych” szans na grę w I lidze. Tym razem trener Daniel Kołodziejczyk posłał do boju nieco inną niż w poprzednich grach, szóstkę zawodników. 8-krotny mistrz Polski jednak i tym razem musiał uznać wyższość rywala. Ekipa z województwa dolnośląskiego w trzech setach rozprawiła się z warszawiakami wygrywając kolejno 25:21, 25:19 i 25:16 . Porażka w ostatnim meczu turnieju oznacza, że zespół ze Stolicy zajął w grupie finałowej 4. miejsce i w kolejnym sezonie ponownie zagra w II lidze.

SPS Chrobry Głogów – Legia Warszawa 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)

Legia: Rosa, Stępień, Buczek, Pazgan, Belczyk, Godlewski oraz Tomczak (libero), Obuchowicz, Graczyk, Grodzicki, Szewczyk, Stelmaszczyk, Sumara, Gromelski

Autor: Dariusz Oleś, fot. Paweł Oleksiak