ZAKSA Strzelce Opolskie – Legia Warszawa 3:0

sobota, 27 Kwiecień, 2019

Niestety nie udało się siatkarzom Legii Warszawa sprawić niespodzianki w imprezie głównej, która rozegrana została w hali „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu. Wojskowy po jednostronnym spotkaniu, ulegli ZAKSIE Strzelce Opolskie 3:0. To oznacza, że bez względu na niedzielne rozstrzygnięcia, warszawiacy stracili szanse na awans do I ligi. Jutro nasza drużyna zagra ostatni mecz turnieju. Rywalem będzie Chrobry Głogów

58694262_2171003929659265_2651659911733182464_nPoczątek meczu w Kędzierzynie — Koźlu to wyrównana walka i gra punkt za punkt. Przy stanie 7:7, na pierwszą – większą niż jeden punkt – przewagę wyszli gospodarze imprezy, którzy od razu odskoczyli na cztery oczka (12-8). W drugiej części seta zawodnicy ze Strzelec Opolskich dołożyli kilka punktów z zagrywki i przewaga była już tak duża, że ciężko było myśleć o korzystnym rozstrzygnięciu (17:11). W końcówce trener Daniel Kołodziejczyk dokonał korekty w składzie, ale na nic się to zdało. ZAKSA gładko zwyciężyła w secie otwarcia 25:14.

Druga partia również przebiegała pod dyktando zespołu z województwa opolskiego, która w pierwszej fazie wypracowała sobie cztery oczka zaliczki (10:6). W zespole „Wojskowych” szwankowało przede wszystkim przyjęcie, ale również blok, który był atutem warszawiaków, nie był bronią, która mogła postraszyć rywala. Druga część seta to w dalszym ciągu dominacja gospodarzy, którzy powiększali przewagę. Ostatecznie drugi set także padł łupem rywala, który wygrał wysoko 25:12.

W trzeciej odsłonie ambitnie grający legioniści nie zamierzali składać broni. W pierwszej części gry czerwono-biało-zieloni poprawi grę w polu zagrywki oraz zaczął funkcjonować blok, dzięki czemu przez większość partii trwała zacięta walka (14:14). Niestety, w kolejnych wymianach, ponownie zaczęli lepiej radzić sobie rywale, którzy w jednym ustawieniu odskoczyli na sześć punktów (20:14). Różnica została utrzymana do końca seta, a to oznaczało, że ze zwycięstwa cieszyć mogli się zawodnicy ZAKSY.

Legia Warszawa definitywnie straciła szansę na awans do I ligi, ale jutro będzie miała okazję powalczyć o trzecie miejsce w turnieju finałowym. Początek starcia zaplanowany jest na godzinę 15.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Legia Warszawa 3:0 (25:14, 25:12, 25:20)

Legia: Rosa, Stępień, Stelmaszczyk, Grodzicki, Pazgan, Belczyk oraz Tomczak (libero), Gromelski, Godlewski, Buczek, Graczyk, Szewczyk, Sumara, Obuchowicz

Autor: Dariusz Oleś, fot. Paweł Oleksiak