Sylwetka rywala: Trefl Lębork

wtorek, 23 Kwiecień, 2019

Drugoligowy zespół Trefla Lębork powstał w 2016 roku w wyniku porozumienia Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki w Lęborku z gdańskim Treflem. W jego skład wchodzą przede wszystkim zawodnicy, którzy na co dzień w rozgrywkach wojewódzkich reprezentują barwy „gdańskich lwów”, a na ławce trenerskiej oprócz Edwarda Pawluna i Adama Miotka (szkoleniowców gdańskich juniorów) zasiada również Jarosław Pruski – trener lęborskich młodzieżówek.

indeks
Gdańscy juniorzy przed tygodniem zdobyli Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. Praca z młodzieżą to znak rozpoznawczy siatkówki spod znaku Trefla. W zespole Lęborka zobaczymy zawodników, którzy kilka sezonów temu reprezentowali gdański Trefl w Młodej Lidze – np. Szymon Jakubiszak, Bartłomiej Mordyl czy Fabian Majcherski.

 

 
Trefl Lębork występował w tym sezonie w grupie 1. W fazie zasadniczej, podopieczni Edwarda Pawluna zajęli 7. miejsce i w walce o awans musiał mierzyć się z dużo wyżej notowanymi rywalami. Te przeszkody, młodzi zawodnicy z pomorza, pokonali nadspodziewanie łatwo. W pierwszej fazie play-off, gracze z Lęborka pokonali w trzech spotkaniach, drugą po fazie zasadniczej, KS Stal Grudziądz (3:1, 3:1, 3:0). W kolejnej rundzie rywalem Trefla był, trzeci w ligowych zmaganiach, GKS Stoczniowiec. Do zwycięstwa, Trefl potrzebował czterech spotkań (1:3, 3:1, 3:2, 3:1).

W turnieju półfinałowym Trefl rywalizował z zespołami: SPS Chrobry Głogów, MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych oraz GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Dwa zwycięstwa wystarczyły, by z pierwszego miejsca awansować do turnieju finałowego, gdzie rywalami w grupie B będzie ZAKSA Strzelce Opolskie oraz SPS Chrobry Głogów.

 

 

Skład Trefla Lębork w sezonie 2018/2019:
Środkowi: Gracjan Bożek, Radosław Chabrowski, Seweryn Lipiński, Michał Bednarek, Jakub Tubiak, Patryk Niemiec, Bartłomiej Mordyl
Atakujący: Kacper Wnuk, Mikołaj Bogucki, Kewin Sasak,
Rozgrywający: Dawid Pawlun, Mateusz Weiner, Maciej Trociński,
Przyjmujący: Bartosz Plasun, Łukasz Kalinowski, Konrad Bangrowski, Jakub Kraut, Cezary Labudda, Szymon Jakubiszak, Kamil Matyjaszek,
Libero: Bartosz Weber, Fabian Majcherski
Trener: Edward Pawlun

Runda zasadnicza: 7. miejsce – 16 meczów – 20 punktów – sety: 28:35
1.runda play-off: Trefl Lębork(7) – KS Stal Grudziądz(2) 3:0 (3:1, 3:1, 3:0)
2. runda play-off: Trefl Lębork(7) – GKS Stoczniowiec Gdańsk(3) (3:1, 1:3, 3:2, 3:1)
Turniej półfinałowy (Wałbrzych): 1. miejsce (2:3 z Aqua-Zdrój Wałbrzych, 3:0 z Orłem Międzyrzecz, 3:0 z Chrobrym Głogów)

Autor: Michał Trybusz