Sylwetka rywala: ZAKSA Strzelce Opolskie

poniedziałek, 22 Kwiecień, 2019

Drużyna ZAKSA Strzelce Opolskie powstała pod marką ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jest bezpośrednim zapleczem Mistrza Polski. Dla drużyny ze Strzelec Opolskich sportowym celem jest awans na zaplecze PlusLigi. Gospodarze w turnieju finałowym zagrają w grupie B z Chrobrym Głogów i Treflem Lębork.

ZAKSAZespół ZAKSY prowadzi Roland Dembończyk – w przeszłości wybitny siatkarz, który wraz z drużyną ówczesnego Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle zdobywał mistrzostwa Polski. Drużyna ZAKSY składa się w większości z młodych zawodników, którzy zdobywają doświadczenie, by w przyszłości stanowić o sile pierwszej drużyny ZAKSY. Uważni obserwatorzy polskiego rynku siatkarskiego z pewnością zwrócą uwagę na zawodników takich jak Krzysztof Zapłacki, Łukasz Walawender, czy Marcin Bachmiatuk, którzy jeszcze niedawno występowali w drużynie ZAKSY rywalizujących w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 – turnieju finałowym rozgrywek ówczesnej Młodej Ligi.

 
ZAKSA Strzelce Opolskie występowała w tym sezonie w grupie 5. W fazie zasadniczej, podopieczni Rolanda Dembończyka zajęli 2. miejsce, ustępując w grupie drużynie MKS Andrychów. W pierwszej fazie play-off, gracze z opolszczyzny pokonali w trzech spotkaniach SMS PZPS Spałę, nie tracąc żadnego seta. W kolejnej rundzie rywalem ZAKSY był Kęczanin Kęty. Do zwycięstwa, ZAKSA potrzebowała również trzech spotkań, jednak rywalizacja była o wiele bardziej zacięta (3:0, 3:2, 3:1). W turnieju półfinałowym ZAKSA rywalizowała w grupie z LUK Politechniką Lublin, MKS Andrychów oraz Avią Świdnik. Dwa zwycięstwa wystarczyły, by z drugiego miejsca (za LUK Politechniką Lublin) awansować do turnieju finałowego.

Skład ZAKSY Strzelce Opolskie w sezonie 2018/2019:

Środkowi: Patryk Szymański, Markus Kosian, Marcin Bachmatiuk, Maciej Wóz

Atakujący: Tomasz Kryński, Maciej Walczak,

Rozgrywający: Łukasz Walawender, Marcin Krawiecki,

Przyjmujący: Jakub Jaruzal, Justin Ziółkowski, Krzysztof Zapłacki

Libero: Damian Pilichowski, Mateusz Podborączyński,

Trener: Roland Dembończyk

 

Runda zasadnicza: 2. miejsce – 18 meczów – 46 punktów – sety: 50:17

1. runda play-off: ZAKSA Strzelce Opolskie(2) – SMS PZPS I Spała(7) 3:0 (3:0, 3:0, 3:0)

2. runda play-off: ZAKSA Strzelce Opolskie(2) – Kęczanin Kęty (3) 3:0 (3:0, 3:2, 3:1)

Turniej półfinałowy (Świdnik): 2. miejsce (0:3 z Avią Świdnik, 3:1 z MKS-em Andrychów, 3:1 z LUK Politechniką Lublin)

Autor: Michał Trybusz