Półfinał: Legia Warszawa – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:0

piątek, 5 Kwiecień, 2019

W pierwszym meczu półfinałowego turnieju, który rozgrywany jest w Białymstoku, Legia Warszawa zmierzyła się z Tubądzinem Volley MOSiR Sieradz. Po emocjonującym meczu wygrali legioniści 3:0. W sobotę podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka zagrają z gospodarzem imprezy — BAS-em Białystok.

56757233_426626981426461_1584556771437969408_nPoczątek inauguracyjnej, dla obu zespołów potyczki, był wyrównany. Pomimo kilku błędów z obu stron, wynik pierwotnie oscylował wokół remisu. Niestety, pierwsi nerwy uspokoili sieradzanie, którzy między innymi dzięki nieprzyjemnej zagrywce i skutecznej grze na kontrze błyskawicznie odskoczyli legionistom na sześć punktów (14:8). „Wojskowi” nie poddali się jednak i przystąpili do odrabiania strat. Ekipa Daniela Kołodziejczyka znakomicie zaczęła grać blokiem, który zdobywając trzy punkty z rzędu (brylowali w tym elemencie Daniel Rosa i Mateusz Pazgan) doprowadził do tego, że przewaga rywala zmniejszyła się do jednego punktu (15:14). Chwilę później w ataku pomylił się Michał Ślipiak i na tablicy wyników pojawił się ponownie wynik remisowy (17:17). W końcówce czerwono-biało-zieloni dali się jednak ponownie zaskoczyć zagrywką (22:19) i znowu trzeba było odrabiać straty. Ta sztuka się udała z nawiązką. Warszawiacy najpierw zmniejszyli różnicę do jednego punktu za sprawą bloku Rosy (22:23), a następnie również blokiem zakończyli pierwszy set, wygrywając 26:24.

Drugi set podobnie jak pierwsza odsłona to wyrównana walka pod siatką, ale tym razem to ośmiokrotny mistrz Polski pierwszy wyszedł na większe prowadzenie. Blok Macieja Stępnia i atak Mateusza Grodzickiego dały sześć oczek przewagi (11:5). Przewaga uzyskana w pierwszej części gry, pomimo pewnych kłopotów w środkowej fazie seta, została utrzymana do końca drugiej odsłony i już tylko jeden set dzielił siatkarzy Legii Warszawa od zwycięstwa.

Trzecia partia to ponownie przez bardzo długi okres gry walka punkt za punkt. Legioniści za wszelką cenę chcieli zakończyć spotkanie w trzech setach, natomiast przeciwnik nie zamierzał składać broni. Takie nastawienie obu drużyn zaowocowało tym, że kibice mogli oglądać ciekawe widowisko. W połowie gry ponownie tempo podkręcili zawodnicy ze Stolicy. Blok Rosy i zagrywka Tomasza Belczyka dały „Wojskowym” pięciopunktowe prowadzenie (16:11). Przewagę nasza drużyna powiększała do końca spotkania seta, a to oznaczało, że pierwsze zwycięstwo w półfinałowym turnieju stało się faktem!

Legia Warszawa – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:0 (26:24, 25:19, 25:17)

Legia: Stępień, Stelmaszczyk, Grodzicki, Pazgan, Rosa, Belczyk oraz Tomczak (libero), Buczek, Szewczyk, Godlewski, Gromelski, Sumara, Graczyk, Obuchowicz

Autor: Dariusz Oleś