KS Metro Warszawa – Legia Warszawa 1:3

niedziela, 24 Marzec, 2019

Siatkarze Legii Warszawa wzięli rewanż za wczorajszą porażkę w tie-breaku i pokonali KS Metro Warszawa 3:1. Zwycięstwo w czwartym meczu było trzecim, jakie legioniści uzyskali w drugiej rundzie play-off, a to oznacza, że „Wojskowi” zagrają w półfinałowym turnieju o awans do pierwszej ligi!

55576852_2297495467160976_7602308305393811456_n

Do niedzielnej derbowej potyczki oba zespoły przystąpiły mocno skoncentrowane i zmotywowane. Gospodarze, którzy w dalszym ciągu grali z przysłowiowym nożem na gardle, nie mogli sobie pozwolić na potknięcie, natomiast goście chcieli zrehabilitować się za wczorajszą pechową porażkę. Mecz od samego początku miał wyrównany przebieg, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero w drugiej fazie pierwszego seta, Metro jako pierwsze objęło dwupunktowe prowadzenie (17:15), ale nie nacieszyło się nim zbyt długo. Po czasie wziętym przez trenera Daniela Kołodziejczyka legioniści zdobyli sześć punktów z rzędu (17:21), uzyskując przewagę, której nie oddali do końca, zwyciężając ostatecznie 25:21.

Druga odsłona to początkowo lepsza gra drużyny z Ursynowa, która wyszła na minimalne prowadzenie (3:1, 7:5). Jednak mniej więcej od połowy seta ponownie lepiej zaczęli prezentować się „Wojskowi”, którzy uciekli na cztery oczka (14:10, 18:14). Gospodarze nie złożyli jednak broni i próbowali odrobić straty do rywala, jednak udało się to tylko częściowo (19:21). W końcówce ponownie klasę pokazali czerwono-biało-zieloni, którzy wygrali 25:20.

Kolejna partia nie ułożyła się po myśli ośmiokrotnego mistrza Polski, który od samego początku musiał gonić wynik. Zdeterminowane Metro nie pozwoliło jednak legionistom na zbyt wiele i w połowie seta uzyskało bezpieczną przewagę (14:8). Ta została utrzymana do końca, dzięki czemu ekipa Wojciecha Szczuckiego zdobyła kontaktowy punkt.

Set czwarty to, od pierwszej piłki, ponownie wyrównana gra pod siatką, gdzie remis był częstym rezultatem, który pojawiał się na tablicy wyników. Impas, z którego nie potrafiła wyjść żadna z drużyn, trwał do końcowych momentów partii. Na szczęście więcej zimnej krwi było po stronie legionistów, którzy od stanu 17:17 zdobyli trzy kolejne punkty. Ta chwila dekoncentracji spowodowała, że podłamani gospodarze nie potrafili już odpowiedzieć rywalowi. „Wojskowi” wygrali seta 25:23, a to oznaczało tylko jedno. Legi Warszawa awansowała do turnieju półfinałowego o awans do I ligi!

KS Metro Warszawa – Legia Warszawa 1:3 (21:25, 20:25, 25:19, 23:25)

Legia: Rosa, Stępień, Stelmaszczyk, Grodzicki, Pazgan, Belczyk oraz Tomczak (libero), Graczyk, Gromelski, Godlewski, Szewczyk, Buczek, Obuchowicz, Sumara

Stan rywalizacji: 1:3

Autor: Dariusz Oleś, fot. Anna Okolus