Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:1

środa, 6 Marzec, 2019

Siatkarze Legii Warszawa zwyciężyli w piątym meczu pierwszej rundy play-off z Centrum Augustów 3:1. Wygrana oznacza, że to „Wojskowi” awansowali do drugiej fazy eliminacyjnej. W niej na legionistów czeka już KS Metro Warszawa, które swoją rywalizację zakończyło w niedzielę. Pierwsze dwa derbowe mecze, rozegrane zostaną w hali przy ulicy Niegocińskiej 2A, 9 i 10 marca.

53137538_1277759569029352_5899095898398392320_n

Do środowego, decydującego o awansie spotkania, siatkarze Legii Warszawa przystąpili w bojowych nastrojach. Te bardzo szybko przełożyły się na wydarzenia pod siatką. Poza pierwszymi kilkoma wymianami ekipa Daniela Kołodziejczyka zdominowała rywala, z akcji na akcję powiększając przewagę. 9:6, 13:6, 17:7 w takim tempie „Wojskowi” uciekali przeciwnikami. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:15, a największe brawa należały się Mateuszowi Pazganowi, który brylował w ataku oraz na zagrywce.

Drugi set to niestety zupełnie inne oblicze warszawiaków. Goście wygrali cztery pierwsze piłki (4:0), dzięki którym nabrali wiatru w żagle. Tym razem to UKS był drużyną dojrzalszą, co sprawiło że przewaga w pewnym momencie wzrosła do 10. punktów. W końcówce „Wojskowi” zmniejszyli różnicę punktową, ale nie wystarczyło to do odrobienia strat i tym razem zespół z Podlasia mogła cieszyć się z wygranej 25:17.

53459171_302162600353911_6264248013540032512_n

Kolejna odsłona nie przyniosła, aż tak jednostronnego widowiska, lecz nie przeszkodziło to czerwono-biało-zielonym na uzyskanie nieznacznego prowadzenia w pierwszej części seta (9:6). Minimalna przewaga utrzymywała się przez dłuższy okres gry, jednak w końcówce rywal dogonił legionistów (21:21). Na szczęście ostatnie akcje to popisowa gra „Wojskowych” w obronie oraz ataku, dzięki czemu drugi raz w spotkaniu wyszli na prowadzenie.

Czwarty set, do którego goście przystąpili z nożem na gardle to wyrównana walka punkt za punkt. Do połowy seta, żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać bezpiecznej przewagi, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero w drugiej części gry legioniści wyszli na dwupunktowe prowadzenie (14:12). Chwilę później przewaga urosła do czterech punktów (18:14) i gdy wydawało się, że wygrana jest bardzo blisko, przewaga została roztrwoniona w jednym ustawieniu (20:19). Na szczęście, końcówka ponownie należała do warszawiaków i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z upragnionego awansu.