UKS Centrum Augustów – Legia Warszawa 3:2

sobota, 2 Marzec, 2019

Siatkarze Legii Warszawa przegrali wyjazdowe spotkanie z  UKS-em Centrum Augustów. Tym razem legioniści ulegli gospodarzom 2:3. Porażka w sobotniej konfrontacji oznacza, że o awans do drugiej rundy play-off, ekipa trenera Daniela Kołodziejczyka będzie musiała powalczyć w niedzielę. Mecz zaplanowano na godzinę 17:00.

53026271_2087070754719250_309320130158919680_n

Set, który otwierał sobotnią rywalizację, od samego początku nie układał się po myśli warszawiaków. Ekipa Daniela Kołodziejczyka pierwszy punkt zdobyła w momencie, gdy gospodarze mieli już na swoim koncie cztery oczka. W późniejszych wymianach w dalszym ciągu lepiej radzili sobie siatkarze Centrum, co sprawiło, że przewaga w pewnym momencie urosła do siedmiu punktów (14:7). W drugiej fazie gry, legioniści rzucili się do pogoni za rywalem, ale wystarczyło to do odrobienia tylko części strat (22:19). Ostatecznie pierwsza partia padła łupem augustowian, którzy wygrali 25:20.

Druga odsłona to już zupełnie inna gra „Wojskowych”. Tym razem goście na początku seta wypracowali sobie przewagę (9:6), której nie oddali do końca partii. W środkowej części Centrum złapał kontakt z czerwono-biało-zielonymi (13:12), ale to wszystko, na co było stać zespół w Podlasia. W drugiej fazie zawodnicy Legii Warszawa przyśpieszyli grę, co przełożyło się na triumf przyjezdnych 25:21.

Kolejne starcie ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy początkowo utrzymywali kilkupunkowe prowadzenie (5:3, 8:5, 9:6). Na szczęście w porę przebudzili się zawodnicy w koszulkach z „eLką” na piersi i pozostała część seta to zdecydowanie lepsza gra w ich wykonaniu. Legioniści najpierw odrobili straty i wyszli na minimalne prowadzenie (12:10), a później kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, dzięki czemu trzecia partia również padła łupem „Wojskowych”, którzy wygrali 25:18.

Czwarty set to najbardziej wyrównana odsłona. Gospodarze grający z przysłowiowym nożem na gardle nie mogli sobie pozwolić na porażkę jeżeli chcieli dalej pozostać w grze, a legioniści pragnęli jak najszybciej zakończyć rywalizację. Walka punkt za punkt trwała przez większość partii, a do decydujących rozstrzygnięć doszło w samej końcówce, w której większą dojrzałością wykazali się augustowianie, wygrywając 25:23 i doprowadzając do tie-breaka.

Decydujący o losach meczu set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia gospodarzy (2:0). Straty przez legionistów zostały jednak bardzo szybko odrobione i podczas kilkunastu kolejnych wymian, kibice mogli oglądać zaciętą rywalizację, w której wynik cały czas oscylował wokół remisu. Niestety, w końcówce ponownie więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy UKS-u, którzy dzięki serii kilku punktów wygrali 15:9 i całe spotkanie 3:2.

UKS Centrum Augustów – Legia Warszawa 3:2 (25:20, 21:25, 18:25, 25:23, 15:9)

Legia: Rosa, Stelmaszczyk, Grodzicki, Szewczyk, Belczyk, Godlewski oraz Tomczak (libero), Obuchowicz, Stępień, Sumara, Buczek, Gromelski, Sumara

Autor: Dariusz Oleś, fot. Paweł Oleksiak