Legia Warszawa – Centrum Augustów 3:0

niedziela, 17 Luty, 2019

Niedzielny mecz Legii Warszawa z UKS-em Centrum Augustów nie przysporzył już tylu emocji co sobotnia batalia. Legioniści po 82 .minutach wygrali z ekipą z Podlasia w trzech krótkich setach do 18, 19 i 22. Oba zespoły mają teraz dwutygodniową przerwę a z początkiem marca rywalizacja przeniesie się do Podlasia gdzie legioniści jadą z zamiarem rozegrania tylko jednego meczu.

52016107_943655642499576_2591445380776329216_n

Początek niedzielnego meczu miał zupełnie inny przebieg niż sobotnia potyczka. Legioniści podeszli do spotkania z należytą koncentracją, dlatego też obyło się bez seryjnie traconych punktów. Goście podrażnieni tym, co stało się w pierwszej konfrontacji, również nie zamierzali oddać pola przeciwnikowi. Efektem takiej postawy było wyrównane otwarcie, a wynik do połowy seta oscylował wokół remisu. Akcje legionistów nabrały tempa w drugiej części seta. Skuteczna zagrywka Kamila Szewczyka, blok Mateusza Pazgana i świetny atak Tomasza Belczyka dały „Wojskowym” pięć oczek przewagi (16:11). Wypracowaną przewagę warszawiacy „przypilnowali” do końca seta, który zakończył się zwycięstwem 25:18.

Przebieg drugiej odsłony był podobny do tego, co nieliczna zgromadzona publiczność oglądała we wcześniejszej partii. Ponownie obie ekipy toczyły wyrównany bój i ponownie do konkretniejsza na dłuższym dystansie gry była Legia. Atak Pazgana i szczęśliwa — sytuacyjna — piłka Mariusza Godlewskiego dały kilka punktów zapasu (13:10). Minimalna przewaga utrzymywała się jeszcze przez jakiś czas, ale w końcówce zawodnicy trenera Daniela Kołodziejczyka ponownie podkręcili tempo, uciekając na bezpieczną przewagę (21:16). Ta została utrzymana do końca seta, którego, po „gwoździu” Tomasza Obuchowicza, czerwono-biało-zieloni wygrali 25:19.

W trzeciej partii obraz gry początkowo uległ zmianie. Warszawiacy szybciej niż zwykle objęli niewielką przewagę i po akcji Pazgana prowadzili 7:5. Legioniści przez większość seta mieli dwa, trzy punkty przewagi, jednak nie potrafili odskoczyć na większą różnice punktową. W pewnym momencie UKS zdołał doprowadzić do wyrównania (15:15), ale odpowiedź zawodników w koszulkach z „eLką” na piersi była błyskawiczna i po serwisie Kacpra Buczka drużyna wyszła na prowadzenie 20:16. Na ponowną ucieczkę gospodarzy rywal odpowiedzieć już nie potrafił, dzięki czemu stołeczni siatkarze mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w rywalizacji z augustowianami.

Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:0 (25:18, 25:19, 25:22)
Legia: Obuchowicz, Stelmaszczyk, Szewczyk, Pazgan, Belczyk, Godlewski oraz Sumara, Graczyk, Tomaczak, Grodzicki, Buczek, Gromelski, Stępień, Rosa
Autor: Dariusz Oleś, fot. Paweł Oleksiak