Zwycięstwo na koniec fazy zasadniczej!

poniedziałek, 4 Luty, 2019

Legia Warszawa triumfowała w ostatnim meczu fazy zasadniczej rozgrywek grupy II, II ligi siatkówki mężczyzn. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Daniela Kołodziejczyka pokonała 3:1 MUKS Huragan Wołomin. Legioniści już wcześniej zapewnili sobie 2. miejsce po fazie zasadniczej. W pierwszej rundzie play-off zmierzą się z UKS Centrum Augustów.

Sobotni mecz rozpoczął się od dobrej gry, zmotywowanej ekipy z Wołomina. Goście potrzebowali w tym spotkaniu zwycięstwa, aby zapewnić sobie pozostanie w II lidze na kolejny sezon, bez oglądania się na wyniki innych meczy. Dobra postawa w obronie i skuteczność w wyprowadzanych kontrach spowodowała, że pierwsza partię, goście z Wołomina wygrali 25:21.

Podrażnieni takim obrotem sprawy „Wojskowi” druga partię rozpoczęli od mocnego uderzenia. Skutecznie odrzucali rywali od siatki po dobrej zagrywce, czego konsekwencją była duża liczba punktowych bloków. Efekt? 25:20 i doprowadzenie do remisu.

Kolejne dwie partie przebiegały podobnie. Gospodarze uzyskiwali kilkupunktową przewagę, a goście z Wołomina, niesieni dopingiem sporej grupy swoich kibiców, próbowali odrabiać straty. Ostatecznie, do 18 i do 22 triumfowała Legia, a w całym meczu „Wojskowi” pokonali Huragan 3:1. Goście z Wołomina ostatecznie utrzymali się w lidze na 8. miejscu, a w pierwszej fazie play-off rywalem Huraganu będzie BAS Białystok – najlepsza drużyna po fazie zasadniczej.

Zwycięstwem nad Huraganem, Legia zwieńczyła najlepszą fazę zasadniczą po reaktywacji sekcji w 2014 roku. Druga pozycja oznacza, że w pierwszej fazie play-off, Legia zagra do trzech zwycięstw z UKS Centrum Augustów. Pierwsze mecze w hali przy ul. Niegocińskiej 16 i 17 lutego.

Legia Warszawa – MUKS Huragan Wołomin 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:22)
Legia: Rosa, Obuchowicz, Stępień, Stelmaszczyk, Gromelski, Pazgan oraz Sumara (libero), Buczek, Szewczyk, Godlewski, Belczyk, Tomczak (l)