Legia Warszawa – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1

sobota, 29 Wrzesień, 2018

Legia Warszawa meczem z Huraganem Międzyrzec Podlaski rozpoczęła zmagania w rozgrywkach siatkarskiej drugiej ligi mężczyzn, w sezonie 2018/2019. Po bezbarwnym pierwszym secie, legioniści koncertowo rozegrali kolejne trzy partie, które ostatecznie dały gospodarzom zwycięstwo za 3 punkty.

 

42730880_469221350227110_1693135610560118784_n

Fotorelacje ze spotkania do obejrzenia autorstwa Magdaleny Jacko – tutaj oraz Anny Okolustutaj!

 

Set inaugurujący sezon 2018/2019 nie zaczął się dla siatkarzy Legii Warszawa dobrze. W grze „Wojskowych” w pierwszej fazie gry panował chaos, co skwapliwie wykorzystali goście, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. W drużynie Huraganu Międzyrzec Podlaski brylowali przede wszystkim Tomasz Nowacki i Patryk Sobieszczak, którzy dobrze czuli się nie tylko pod siatką, ale także w polu zagrywki. Gospodarze w połowie seta zdali się opanować sytuacje na parkiecie, jednak przy stanie 13:13 ponownie na kilka oczek odskoczyła ekipa Łukasza Wasąga. Tym razem przyjezdni wywalczonej przewagi nie oddali już do końca seta, chociaż po asie Kacpra Buczka przewaga stopniała do jednego punktu (20:19). W końcówce pierwszej partii większym opanowaniem wykazała się drużyna z województwa lubelskiego, która ostatecznie wygrała 25:22.

W drugiej odsłonie warszawiacy byli już zupełnie inną drużyną. Ekipa Daniela Kołodziejczyka sprawy w swoje ręce wzięła od pierwszej wymiany, co momentalnie przełożyło się na wynik. Najpierw potrójny blok „Wojskowych” zatrzymał Rafała Ostapowicza, a chwilę później ataki Buczka i Kamila Graczyka dały gospodarzom wysokie prowadzenie 13:5. Zaliczka wypracowana w pierwszej części seta pozwoliła utrzymać bezpieczną przewagę do końca partii, którą efektownym atakiem zakończył rozgrywający dobre zawody Buczek.

Jeszcze lepiej wyglądała gra ośmiokrotnego mistrza Polski w kolejnej części spotkania. Zagrywka i ataki Michała Grodzickiego oraz blok Macieja Stępnia błyskawicznie zniechęciły gości do gry. Legioniści od stanu 5:1 systematycznie powiększali przewagę, a „gwóźdź” Grodzickiego pozwolił wygrać tego seta 25:14.

Początek czwartej odsłony nie wskazywał na to, że zwycięstwo przyjdzie równie łatwo. Do wyniku 11:11 pod siatką trwała zażarta walka o każdy punkt, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero efektowny atak Stępnia, który dał dwupunktową przewagę (15:13), rozbił graczy Huraganu, którzy nie podnieśli się już do końca spotkania. Od tego momentu, przyjezdni zdobyli tylko dwa punkty. Bardzo dobrze w tym fragmencie gry prezentował się Igor Stelmaszczyk punktujący blokiem i precyzyjnym atakiem. Ostatni punkt meczu zdobyty został asem serwisowym przez Tomasza Belczyka.

 

Legia Warszawa – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1 (22:25, 25:19, 25:14, 25:15)

Legia: Rosa, Obuchowicz, Stelmaszczyk, Graczyk, Grodzicki, Szewczyk oraz Sumara (libero), Stępień, Buczek, Gromelski, Pazgan, Belczyk, Morawski, Tomczak

Huragan: Kępka, Nowacki, Ostapowicz, Sobieszczak, Malczewski, Gołębiowski oraz Maciej Bielecki (libero), Szabaciuk, Robert, Łęgowski, Michał Bielecki

 

Auto: Dariusz Oleś, Fot. Anna Okolus-Oleś