Legia Warszawa zwycięzcą City Volley Cup 2018!

niedziela, 16 Wrzesień, 2018

Czwarta edycja międzynarodowego turnieju City Volley Cup 2018 za nami. Tegoroczne zmagania dostarczyły dużo emocji. Oprócz siatkarskiej drużyny Legii Warszawa, która zwyciężyła turniej, udział wzięły: Mapid Mińsk z białoruskiej Dywizji A, Ishoy Volley z duńskiej Superligi oraz III-ligowy zespół Wicher Kobyłka.

cvcdzien2 (4)

Fotorelacja z 2-go dnia turnieju autorstwa Magdaleny Jacko do obejrzenia – tutaj!

Turniej rozpoczął się w piątek, 14 września i rozgrywany był na hali Ośrodka Sportu i i Rekreacji na warszawskim Mokotowie, w której na co dzień mecze rozgrywa zespół Legii. W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą Mapid Mińsk i Ishoy Volley. Choć gra była zacięta, to drużyna z białoruskiej Dywizji A pokonała swojego przeciwnika 3:0.

O godzinie 20:00 swój pierwszy mecz rozegrał gospodarz turnieju – Legia Warszawa z trzecioligowym zespołem Wicher Kobyłka, który zakończył się wynikiem 3:0 dla Legionistów. Sprawna gra stołecznych siatkarzy doprowadziła do dość szybkiej wygranej. Wojskowi wyszli w składzie Rosa, Obuchowicz, Buczek, Graczyk, Grodzicki, Szewczyk, Tomczak (L).

W sobotni poranek Legia Warszawa podjęła kopenhaski klub Ishoy Volley. Legioniści rozpoczęli składem Stępień, Buczek, Graczyk, Gromelski, Belczyk, Rosa, Sumara (L). Asy serwisowe Stępnia, bloki Belczyka, czy skuteczne ataki Graczyka doprowadziły drużynę do wygranej 3:0. Wynik poszczególnych setów (do 19, 18, 13) może być obietnicą nowej jakości gry Legionistów w najbliższym sezonie.

Po meczu „Wojskowych” Mapid Mińsk rozegrał swoje spotkanie z Wichrem Kobyłką. Gra była zacięta i bardzo wyrównana, ale ostatecznie to drużyna z Białorusi cieszyła się zwycięstwem 3:2. Kolejne spotkanie odbyło się pomiędzy Wichrem Kobyłką, a Ishoy Volley. Drużyna z duńskiej Superligi sprawnie pokonała swojego przeciwnika 3:0, tym samym zajmując trzecie miejsce w turnieju.

Ostatni mecz decydował o zwycięstwie w City Volley Cup 2018. Legioniści wyszli w składzie Rosa, Obuchowicz, Stelmaszczyk, Graczyk, Grodzicki, Szewczyk, Sumara (L). Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczął Mapid wygrywając z Legionistami do 21. Kolejny był ciężką walką obu drużyn, o czym świadczył ostatecznie wynik na korzyść Legii Warszawa 34:32. Set z pewnością cieszył kibiców, którzy mogli zobaczyć zaciętą grę, liczne asy serwisowe czy też efektowne bloki obu drużyn. Następne dwa sety wygrała drużyna „Wojskowych” pokazując wiele efektownym zagrań, świetne obrony oraz wygrywając długie wymiany piłek. Wygrywając z drużyną z Białorusi siatkarze Legii przypieczętowali zwycięstwo w City Volley Cup 2018.

Po meczu obyło się wręczenie nagród i pamiątkowe zdjęcie.

cvcdzien2 (22)

Turniej City Volley Cup był współfinansowany przez M.st. Warszawę.

Partnerem City Volley Cup był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy oraz Dyrektor Ośrodka Pan Krzysztof Rosiński.

Sponsorami turnieju byli: Polbruk S.A.oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Służew nad Dolinką

Tak turniej podsumował trener Daniel Kołodziejczyk:

– City Volley Cup 2018 za nami, cieszymy się zwycięstwem oraz wygraną na koniec z ekipą z Mińska. Chyba najciekawszy mecz z całego turnieju – wynik 3:1, drugi set mimo naszego prowadzenia rozstrzygnął się dopiero w końcówce, po emocjonującym finiszu 34:32. Kolejne dwa sety były spokojniejsze, ale mimo wszystko mogły się podobać kibicom. Jesteśmy zadowoleni, przygotowania do sezonu idą zgodnie z planem, oby tak dalej, utrzymać passę zwycięstw do końca tego sezonu. Mamy jeszcze zaplanowany jeden sparing z czołową drużyną grupy południowo-wschodniej, może jeszcze dołożymy jeden, żebyśmy byli 100% przygotowani do meczu z Międzyrzecem Podlaskim, z którym rozpoczniemy sezon już 29 września. Serdecznie zapraszamy.