City Volley Cup 2018

czwartek, 13 Wrzesień, 2018

14 i 15 września w hali przy ul. Niegocińskiej 2 odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej – City Volley Cup 2018. W tegorocznej, czwartej już edycji, oprócz siatkarskiej drużyny Legii Warszawa, wezmą udział: Mapid Mińsk z białoruskiej Dywizji A, Ishoy Volley z duńskiej Superligi oraz III-ligowy zespół Wicher Kobyłka.

Mapid Mińsk to zespół prowadzony przez klub VC Mińsk – 22-krotnego Mistrza Białorusi. W sezonie 2016/2017 zespół osiągnął najlepszy wynik w historii swoich ligowych występów zajmując 5. miejsce wśród męskich zespołów Dywizji A – najwyższej klasy rozgrywkowej na Białorusi. W sezonie 2017/2018 zespół „Mapid” po raz pierwszy uczestniczył w Final Four Pucharu Białorusi zajmując czwarte miejsce.

Ishoy to jedna z dzielnic Kopenhagi. Kształt drużyny Ishoy Volley odzwierciedla to jakim miastem jest Kopenhaga – kosmopolitycznym i multinarodowym. W zespole występują przedstawiciele 6 nacji, a trenerem jest Polak – Robert Żuchowski. Ishoy Volley regularnie zajmuje miejsca w pierwszej czwórce najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii. Ostatni sezon, podopieczni Roberta Żuchowskiego zakończyli na 7. miejscu.

MKS Wicher z podwarszawskiej Kobyłki to wielosekcyjny klub sportowy. Siatkarze w przyszłym sezonie występować będą w III lidze. Turniej będzie więc okazją do sprawdzenia formy przed ruszającym wkrótce sezonem.

Gospodarz turnieju – Legia Warszawa występuje obecnie w drugiej lidzie. Ambicją reaktywowanej w 2014 roku sekcji jest nawiązanie do wspaniałych tradycji siatkówki spod znaku „eL”. Dla drużyny prowadzonej przez trenera Daniela Kołodziejczyka, udział w City Volley Cup będzie kolejnym etapem przygotowań do nowych rozgrywek, które ruszają już 29 września. Drużyna została odmłodzona przed sezonem, dlatego też każda okazja wykorzystywana jest do zdobywania doświadczenia i zgrywania się zespołu.

Poniżej terminarz zawodów. Wstęp na halę OSiR Mokotów, przy ul. Niegocińskiej 2, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa zespół Legii, jest wolny!

 

Piątek, 14 września:

g.18:00, Mapid Mińsk – Ishoy Volley

g.20:00, Legia Warszawa – Wicher Kobyłka

Sobota, 15 września:

g.11:00, Legia Warszawa – Ishoy Volley

g.13:00, Mapid Mińsk – Wicher Kobyłka

g.17:30, Wicher Kobyłka – Ishoy Volley

g.20:00, Legia Warszawa – Mapid Mińsk

 

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.