Co słychać w drużynie?

czwartek, 6 Wrzesień, 2018

Przyszedł wrzesień, skończyły się wakacje, zaczyna się rok szkolny. Dla tych, którzy zastanawiali się co słychać u legijnych siatkarzy, redakcja postanowiła odwiedzić drużynę podczas jej treningu i tradycyjnie porozmawiać z trenerem o sprawach bieżących.

 

trening (9)

 

Trener Daniel Kołodziejczyk, który został z drużyną na kolejny sezon opowiedział:

Od 3 tyg pracujemy  przede wszystkim nad uzyskaniem odpowiedniej formy na sezon zasadniczy, który zbliża się wielkimi krokami.  Dwudziestego dziewiątego września zaczynamy meczem u siebie z Międzyrzecem Podlaskim. Dużo widać nowych twarzy u nas – ponad połowa składu została wymieniona, ale trzon został. Mamy tych samych rozgrywających co w zeszłym sezonie, zostało dwóch środkowych szóstkowych, szóstkowy atakujący oraz kapitan z zeszłego sezonu. Trzon ten uzupełniliśmy nową krwią, dorzuciliśmy trochę doświadczenia. Przyszło do nas kilku doświadczonych zawodników – Tomek Obuchowicz jest środkowym z wieloletnim doświadczeniem, występującym na pierwszoligowych parkietach, a ostatnio w Ostrołęce osiągał na drugoligowym poziomie bardzo dobre rezultaty. Mamy też Kamila Graczyka, Mateusza Grodzickiego, który po sezonie przerwy wraca do Legii, tak samo jak Kacper Buczek. Przyszedł do nas Wojtek Sumara – libero, z młodego MDK-u mamy Bartka Tomczaka, Artura Gromelskiego ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jest dużo nowych postaci, liczymy na to, że atmosfera, praca i zaangażowanie będą na bardzo wysokim poziomie, co się przełoży na wyniki sportowe i ten sezon będzie nasz i będziemy rywalizować o jak najwyższe cele, bo awans jest dla nas priorytetem.

 

trening (6)

 

Już w najbliższy weekend w hali przy ulicy Niegocińskiej 2A odbędzie się turniej z udziałem siatkarskiej drużyny Legii, na który serdecznie zapraszamy!

 

 

Autor: Ewa Kwiatkowska; fot. Magdalena Jacko