Rywale Legii na sezon 2018/2019

piątek, 27 Lipiec, 2018

Siatkarze warszawskiej Legii poznali swoich rywali z którymi przyjdzie im się mierzyć w rozgrywkach II ligi mężczyzn sezonu 2018/2019. Legioniści rywalizować będą w 9 zespołowej grupie 2.

 

legiavsczołg (17)

 

W ostatnich dniach Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił podział na grupy w II lidze mężczyzn. W tym sezonie udział weźmie 59 zespołów podzielonych na 6 grup. Legioniści podobnie jak w poprzednim sezonie rywalizować będą w grupie 2, która jednak tym razem będzie liczyć tylko 9 zespołów.

 

II liga Grupa 2

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski

KS Metro Warszawa

BAS Białystok

LEGIA WARSZAWA

UMKS MOS Wola Warszawa

Czołg AZS Uniwersytet Warszawski

UKS Centrum Augustów

KS AZS UWM Olsztyn

MUKS Huragan Wołomin

 

W sezonie 2017/2018 żadnej z drużyn z grupy 2 nie udało się awansować do I ligi. Bardzo blisko osiągniecia tego celu był zespół Energi Net Ostrołęka, którego wyprzedziły zespoły MCKiS Jaworzno i UKS Mickiewicz Kluczbork w turnieju finałowym. Dużym zaskoczeniem może być fakt, że w opublikowanym zestawieniu drużyn grupy 2 na sezon 2018/2019 wśród 9 klubów brakuje właśnie zespołu z Ostrołęki. Klub nie zgłosił drużyny do rozgrywek. W nadchodzącym sezonie nie zobaczymy także zespołu z podwarszawskiego Halinowa – Lesanu, który w poprzednich rozgrywkach nie odnosząc żadnego zwycięstwa spadł do III ligi. Do zespołów rywalizujących w rozgrywkach grupy 2 już 3 rok z rzędu nie dołączy żadna nowa drużyna, a tylko ubywa rywali. Ostatnim „nowym” w tym zestawieniu był Lesan Halinów, który w sezonie 2015/2016 wywalczył awans z III ligi. Można śmiało stwierdzić, że wszystkie zespoły z tej grupy znają się „jak łyse konie”. Pomimo to rywalizacja w nadchodzącym sezonie zapowiada się bardzo ciekawie. Kto będzie faworytem, kto „czarnym koniem” a kto będzie walczył o pozostanie w II lidze, przekonamy się od września, gdy ruszą rozgrywki.

 

Terminarz spotkań grupy 2 na sezon 2018/2019 już wkrótce!

 

Autor: BryMar; fot. Magdalena Jacko