Czerwiec w Akademii

piątek, 22 Czerwiec, 2018

Choć sezon dla seniorów zakończył się w maju, to zawodnicy Akademii jeszcze w czerwcu trenują, grają turnieje oraz biorą udział w pozaboiskowych akcjach. Zapraszamy na krótkie sprawozdanie z czerwcowych wydarzeń!

 

DSC_1564

W piątek, 8 czerwca, trenerzy Jakub Skowroński i Robert Wójtowicz reprezentowali Akademię Siatkówki Legii Warszawa na szkolnym pikniku w szkole podstawowej przy ulicy Kameralnej w Józefosławiu. Podczas pikniku odbyła się prezentacja Akademii z udziałem dzieci. Zaprezentowany został krótki pokazowy trening. Najmłodsze dziewczynki również włączyły się w akcję promocyjną.

 

Cała galeria zdjęć z pikniku do obejrzenia – tutaj!

 

***

 

Następnego dnia, w sobotę, 9 czerwca, odbył się turniej chłopców w trzech kategoriach wiekowych. O godzinie 9:00 do gry przystąpili chłopcy z rocznika 2008 oraz chłopcy z roczników 2004/2005. W młodszej kategorii Legia wystawiła jedną drużynę. Legia I okazała się najlepsza, wygrywając wszystkie mecze, dzięki czemu zdobyła złoty medal. W starszej kategorii Akademia Legii wystawiła trzy zespoły. Po zaciętej rywalizacji i wielu emocjach 1. miejsce przypadło Legii I, która wygrała wszystkie swoje mecze i wyprzedziła na podium gospodarzy, czyli UKS 307 i drugi zespół Legii. W południe do gry przystąpili chłopcy z rocznika 2006/2007. Gra systemem każdy z każdym okazała się bardzo korzystnym rozwiązaniem. Niestety tym razem nasza złota trójka zajęła 2. miejsce przegrywając z UKS 307. Trzecie miejsce przypadło dwóm zespołom Legii, ponieważ miały taki sam bilans meczów i setów. Każda z drużyn Akademii zagarnęła w tej kategorii medal. Gratulacje!

Trenerzy: Robert Wójtowicz Kuba Skowronski

 

***

 

W niedzielę, 10 czerwca, odbył się turniej dla dziewczynek organizowany przez UKS 307 w dwóch kategoriach wiekowych. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie dziewiątej. W kategorii starszej – roczników 04/05 – Legię reprezentował jeden zespół. Dziewczyny wyszły z grupy z pierwszego miejsca. Niestety w półfinale zabrakło skupienia i determinacji. Mecz o 3. miejsce również był zacięty, jednakże tak jak poprzedni został przegrany. W młodszej kategorii Legia wystawiła dwa zespoły. Gra toczyła się systemem każdy z każdy. Ostatecznie Legia II zajęła drugie miejsce, a Legia I znalazła się tuż za podium. Gratulacja!

Trenerzy: Robert Wójtowicz Kuba Skowronski

 

***

 

ZAPROSZENIE:

W sobotę, 23.06, o godzinie 11:45 na hali, przy ulicy Niegocińskiej 2, odbędzie się zakończenie sezonu 2018/2019. Zachęcamy państwa do zabrania stroju i wzięcia udziału w treningu razem z dziećmi, który poprowadzi dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy – Dorota Świeniewicz.

Prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu.

 

Autor: Ewa Kwiatkowska