BAS Białystok – Legia Warszawa 3:2

sobota, 21 Kwiecień, 2018

W pierwszym meczu II fazy play-off, rozgrywanym w Białymstoku, Legia Warszawa przegrała z drużyną BAS-u 3:2 (25:13, 25:16, 21:25, 23:25, 15:13). Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, kolejny mecz odbędzie się następnego dnia, 22.04 o godzinie 17:00, również w Białymstoku.

basbiałystokvslegia (4)

Fotorelacja ze spotkania autorstwa Magdaleny Jacko do obejrzenia – tutaj!

Trener Legii Warszawa Daniel Kołodziejczyk chciał od początku spotkania zaskoczyć gospodarzy i desygnował na parkiet dość zaskakujące ustawienie z Pawłem Sękiem i Mateuszem Hesem w podstawowym składzie. Pierwszy set zawodnicy z Warszawy rozpoczęli jednak bardzo nerwowo, pozwalając gospodarzom na zdominowanie gry. Bardzo szybko przy dobrej i mocnej zagrywce przeciwnicy wyrobili sobie przewagę ośmiopunktową, którą potem jeszcze pogłębili doprowadzając set do końca z wynikiem 25:13. Drugi set przebiegał podobnie, gospodarze ponownie bardzo dobrze grali w każdym elemencie, a Legionistom ciężko było przebić się przez ich blok. Dzięki szczelnemu blokowi, mocnym zagrywkom gospodarze zakończyli partię wynikiem 25:16. W trzecim secie przebieg spotkania zupełnie się odwrócił. Za Sęka oraz Hesa wszedł Mariusz Godlewski z Mateuszem Majcherkiem. Od początku partii Legia wyszła na prowadzenie, które stopniowo powiększała nie pozwalając rywalom na wygranie meczu w trzech partiach. Tym samym Wojskowi doprowadzili do zwycięstwa 25:21. Czwarta partia była bardzo wyrównana. Drużyny wymieniały się prowadzeniem, często grając punkt za punkt. Końcówka była dość nerwowa, jednak ostatecznie set zakończył się korzystnie dla warszawskiego zespołu, który wygrał go do 23. Tie-break również od początku był wyrównany i zacięty. Walka toczyła się punkt za punkt, obie drużyny były bardzo zmobilizowane. Po ataku Igora Stelmaszczyka przy stanie 8:7 dla Legii nastąpiła zmiana boisk. Jednak Wojskowym nie udało się pokonać silnego przeciwnika na ich terenie, ostatecznie przegrywając 13:15.

W niedzielę o godz. 17.00 w Białymstoku rozegrane zostanie drugie spotkanie, po którym rywalizacja przeniesie się już do Warszawy. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie i dopingowanie legionistów. Przypominamy, że do dalszego etapu, turniejów półfinałowych o awans do I ligi, zakwalifikuje się drużyna, która w tej rywalizacji odniesie 3 zwycięstwa!

basbiałystokvslegia (13)

Powiedzieli po meczu:

Daniel Kołodziejczyk (trener Legii): – Porażka 15-13 w tie-breaku boli bardziej niż przegrana 3:0. Naprawdę mogę tylko pogratulować i podziękować bardzo ambitnej, sportowej walki mimo to, że przegrywaliśmy 2:0, byliśmy w stanie w trzecim secie zakasać rękawy i powalczyć tak dobrze, że kolejne dwa wygraliśmy. W tie-breaku momentami też mieliśmy przewagę, w końcówce szala przechyliła się na korzyść gospodarzy. Moim zdaniem zasłużyliśmy na zwycięstwo w tym meczu, aczkolwiek gospodarze grają u siebie, pomagają im ściany. Parę zastrzeżeń mogę mieć do pracy sędziów. Liczymy na jutrzejszy mecz, też na naszą ambitną postawę i na pewno parę wniosków mamy do wyciągnięcia.

Tomasz Belczyk (środkowy Legii): – Źle zaczęliśmy od początku, ale było to spowodowane tym, że nie zaczynaliśmy  w swoim, teoretycznie, pierwszym składzie. Mieliśmy dwóch kontuzjowanych zawodników, nie byliśmy pewni czy będą mogli grać. Pierwszy set to typowy eksperyment – jak widać się nie udało. W drugim secie dostaliśmy też dobre lanie, bo 25-16. Obudziliśmy się dopiero w trzeciej partii i dobrze weszliśmy w grę – nasze przyjęcie w końcu zaczęło funkcjonować tak jak powinno, czego szczególnie zabrakło w pierwszych setach i zaczęliśmy być skuteczni na skrzydłach.